Економіка

Розкрито схему, як бойовики торгують вугіллям з Європою

13:28 13 Серпня 2017

Понад 70% вугілля, що видобувається на Донбасі, далі експортують дві компанії, пов’язані з братами Олександром та Сергієм Мельничуком

Так, Олександр працює в ЛНР “заступник міністра енергетики”, а Сергій – легально торгує вугіллям в Україні. Поставки вугілля вони здійснюю в два етапи: вивезення в Росію і подальший експорт антрациту в країни Європи.

Читайте також
На Донеччині затримано “високопосадовця ДНР”

На першому етапі місцеві компанії в ОРДЛО (виробники) відвантажують видобуте вугілля для поставок в Росію.

Всього таких структур в “Л/ДНР” близько 20. Найбільші з них – “державні”, тобто контролюють їх ватажки “ДНР” і “ЛНР”.

Це вугілля оформляється на російській митниці як імпорт з України і продається трейдерам в Росії. Таких трейдерів більше 30. Більшість цих покупців зареєстровані в Ростовській області в 2014-2016 роках спеціально під вугільні контракти.

Ланцюжок вивезення вугілля з окупованих районів в Росію замикається в основному на двох пов’язаних між собою офшорних компаніях. Це британська Coal Trade Antrahcit LLP (Лондон) і Grecol Limited (Гонконг). Гонконгська офшорка, за даними британського реєстру, є єдиним власником лондонської.

На адресу цих двох структур з російських портів в 2016 році було відвантажено 588 тисяч тонн вугілля українського походження, тобто 73% експорту всього донбаського антрациту з Росії.

Нагадаємо, загальний «товарообіг» ОРДЛО з Росією за 2016 рік склав близько 1,4 млрд доларів.

Джерело: «Лига»

13:28 13 Серпня 2017

Залишити відповідь

Приєднуйтесь:

Останні новини