Економіка

НБУ ввів нові валютні правила: що змінилося

15:36 2 Березня 2018
курс валют.

Національний банк України змінює валютні правила в країні

Так, згідно з постановою НБУ підприємцям дозволили з 3 березня 2018 року не продавати в обов’язковому порядку (50% надходжень) валюту, що надійшла з-за кордону у вигляді нових кредитів якiй формi суворо фінансування під раніше сформовану кредитну заборгованість.

Також Нацбанк приготував для бізнесменів ще пару нововведення.

НБУ дозволив інвесторам купувати інвалюту під вивід заробленого за 2017 р. (до сих пір ті могли виводити доходи, отримані до 2016 року включно). Мова йде про дивіденди, корпоративні права та акціях. Одночасно чиновники підвищили максимальний ліміт таких покупок: з банків, що діяли раніше 2-5 млн до 7 млн ​​доларів в місяць. При цьому семимільйонні допускаються не тільки по заробітках 2017 року, але і за всі попередні періоди.

Крім того українським позичальникам дозволять дострокове погашення закордонних кредитів в інвалюті. В місяць на ці цілі можна буде купити і перерахувати не більше 2 млн доларів: для одного резидента-позичальника за кредитними договорами, які обслуговує в межах одного уповноваженого банку.

Читайте також
Порошенко анонсував новий закон про валюту: до чого готуватися українцям

До речі, експерти дають цілком оптимістичний прогноз курсу долара на березень. Як очікується, гривня буде залишатися стабільною.

Економіст Ерік Найман говорить про те, що ситуація з курсом гривні навесні буде такою ж, як зараз, без кардинальних змін і стрибків. Експерт не виключає, що гривня може навіть зміцнитися завдяки невеликій ревальвації. Так, курс в березні може опуститися до позначки 26,5 грн за $1.

Старший аналітик «Альпарі» Вадим Іосуб прогнозує зростання безготівкового долара в кінці лютого до 27,1 грн. На сьогоднішній момент курс долара до гривні стабілізувався.

Нагадаємо, українські студенти розробили спеціальний додаток для смартфонів, за допомогою якого отримували віддалений доступ до мобільного банкінгу жертви.

«Ця програма, після завантаження на смартфон, перевіряла його на наявність встановленого мобільного банкінгу, відправляючи смс-запити на запрограмовані спеціальні номери. Після цього проводився виведення коштів через систему інтернет-розрахунків «WebMoney Transfer» на рахунку зловмисників», – сказано в повідомленні Нацполіціі України.

Джерело: Politeka

Найкращий новинний телеграм-канал в Україні. Підписуйся!

Приєднуйтесь:

Останні новини