Суспільство

Величезний стрибок: як за рік зросла “цінність” українського паспорта

21:24 13 Березня 2018
паспорт,

У рейтингу привабливості паспортів українському документу вдалося за рік покращити своє становище аж на 21 позицію

Україна посіла 91 місце у рейтингу Nomad Passport Index 2018, який визначає «цінність» громадянства в 199 країнах і територіях світу. Український паспорт розділив щабель разом з албанським документом.

П’ятірку лідерів очолив Люксембург. Далі йдуть Ірландія, Швейцарія, Португалія і Швеція. За ними йдуть Італія, Іспанія, Фінляндія, Данія, Німеччина та Нова Зеландія.

Для рейтингу враховуються п’ять основних факторів: безвізові поїздки (50% від загальної оцінки), система оподаткування (30%), загальне сприйняття держави і громадян світу, можливість мати подвійне громадянство і рівень свободи (по 10%).

Найнижчі місця у таблиці посіли Лівія, Ємен, Еритрея, Ірак та Афганістан.

Україні ж вдалося «підстрибнути» у рейтингу аж на 21 позицію у порівнянні з 2017 роком. Без віз або за спрощеним порядком їх видачі громадяни України можуть потрапити у 114 держав.

Однак серед сусідів Україна випередила лише Білорусь. Російський і молдовський паспорти обігнали український на кілька сходинок.

Нагадаємо, за даними Державної прикордонної служби, в 2017 році Європу відвідали 16 млн 478 тис. 395 українців – проти 15 млн 839 тис. 444 в 2016 році.

Найчастіше українці їдуть до Польщі, Угорщини, Румунії, Словаччини, Італії та Німеччини. Межі цих країн українці щорічно перетинають понад 100 тис. разів.

Джерело: 24 Канал

Найкращий новинний телеграм-канал в Україні. Підписуйся!

Приєднуйтесь:

Останні новини