Суспільство

В Україні боржників занесуть до “чорного списку”: доведеться туго

16:58 10 Квітня 2018
В Україні боржників занесуть до “чорного списку”: доведеться туго

Стало відомо, як в Україні будуть боротися з боржниками за кредитами

Для вирішення цієї проблеми був розроблений Кредитний реєстр, в якому і знаходитися інформація про заборгованість українців.

Важливим є те, що банки і Фонд гарантування вкладів фізичних осіб передаватимуть в Кредитний реєстр інформацію по кредитах з боргом понад 372 тисяч гривень, а дрібні проблемні кредити до реєстру включатися не будуть. Національний банк, в свою чергу, буде передавати інформацію про боржників іншим банкам за запитом.

Уже відомо, що інформацію про проблемні кредити до реєстру будуть передавати з квітня 2018 року, з серпня – буде вирішено питання доступу до кредитного реєстру, а з 2019 року банки зможуть використовувати Кредитний реєстр для оцінки кредитного ризику.

На думку експертів, на сумлінних позичальників закон не вплине, а от злісним боржникам доведеться туго. У кредитний реєстр НБУ будуть потрапляти тільки ті клієнти, які мають проблеми зі своєчасною оплатою заборгованості. Їм буде важко, а іноді неможливо, отримати нові позики. Однак, якщо людина потрапила в реєстр через особисті обставини, дані по кредитах будуть видалені протягом 30-ти днів у разі повного погашення заборгованості.

Нагадаємо, на початку квітня стало відомо, що в Україні ліквідували відразу кілька банків, керівництво яких вдавався до різних «схем» – «Таврика» і «Ерде Банк».

Джерело: etcetera

Найкращий новинний телеграм-канал в Україні. Підписуйся!

Приєднуйтесь:
Останні новини: