Валерий Дубиль: «Медреформа» в 2020 году не сделает медицину бесплатной, как нам обещали — Верховная Рада должна вмешаться

Валерий Дубиль: «Медреформа» в 2020 году не сделает медицину бесплатной, как нам обещали — Верховная Рада должна вмешаться

Новая власть должна не допустить повторения ошибок «предшественников» и исправить те, которые уже произошли. Одна из крупнейших — минздравовский Закон о государственных финансовые гарантиях. Если Рада не остановит его действие, то медпомощь для украинцев в ​​2020 году будет платной и недоступной. Фактически, будет некому и где лечить украинцев

Про це у своєму блозі на сайті «Ракурс» заявив заступник голови ВО «Батьківщина» Валерій Дубіль.

Так, згідно із «реформаторським» Законом, з 2020 року всі медичні установи повинні отримувати гроші за договорами через Нацслужбу здоров’я за фактично надані пацієнту послуги. Але до цього ніщо не готове – ні пацієнти, ні медзаклади, ні сама Нацслужба здоров’я. Крім того, на його виконання у бюджеті немає грошей.

Валерій Дубіль пише: пацієнти не готові, бо лише 27,8 млн з мінімум 38,8 млн пацієнтів підписали декларації з сімейним лікарем. Для тих, хто не підписав, «послуги вузьких спеціалістів стануть недоступними.

Медзаклади не готові, бо отримати фінансування від НСЗУ вони зможуть тільки після автономізації. Але за 5 місяців 3,6 тис. установ не встигнуть реорганізуватися ні за повною процедурою, ні за спрощеною. Для порівняння — за 2018 рік за спрощеною процедурою встигли автономізуватися тільки близько тисячі медзакладів первники:

«Хто не встиг – фінансування від НСЗУ не отримає», — підкреслює народний обранець.

Навіть сама Нацслужба здоровя не готова, адже не має достатньо персоналу і регіональних представництв, щоб адмініструвати понад 100 млрд платежів на рік за кожну послугу кожного пацієнта. Нині у її штаті — понад тисяча співробітників, цього дуже мало.

«Отже, платити медзакладам немає кому», — вважає Валерій Дубіль.

Крім того, й досі немає ні тарифів, ні апробації нового механізму фінансування (усі три спроби провалилися). А саме тарифи (за ними Нацслужба має платити медзакладам, — ред.), за словами заступника голови ВО «Батьківщина», повинні лягти в основу розрахунків програми фінансових гарантій. Вони мають бути прозорі і економічно обґрунтовані:

«Якщо їх завищити – втратить бюджет, гроші закінчаться і пацієнти не зможуть безкоштовно пролікуватися. Якщо занизити – медустанови почнуть закриватися, а лікарі – звільнятися», — пише він.

Та найголовнішим, що приведе до повного краху «реформаторських ініціатив» є відсутність грошей у бюджеті для фінансування програми фінансових гарантій у повному обсязі.

Валерій Дубіль нагадав, ще у 2017 році уряд обіцяв в 2020 році виділити 115 млрд грн. Це на 45 млрд грн більше, ніж виділені в поточному році на медичну субвенцію і програму первинної медичної допомоги трохи більше 70 млрд. Але навіть якщо станеться диво і ці 45 млрд віднайде уряд, навіть їх не вистачить, щоб покрити потребу в оплаті лікування українським пацієнтам менше, ніж на половину.

«Мінімальна потреба в фінансуванні програми фінансових гарантій — понад 170 млрд грн: 6,5 млрд — екстрена медична допомога, 29 млрд — первинна медична допомога і 136 млрд — спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога.

Де в бюджеті наступного року взяти додатково 100 млрд грн?» — підкреслює він.

Валерій Дубіль прогнозує, без виділення необхідного рівня фінансування пацієнти не отримають необхідних медичних послуг і будуть змушені, як і раніше, платити неформальні платежі в «благодійні фонди» або просто в кишеню медику. Медичні ж установи і лікарі без необхідного фінансування обиратимуть — або закриття, або побори з пацієнтів.

«Нині у нас є тільки одна можливість зупинити повний крах української системи охорони здоров’я – ввести багатоджерельну систему фінансування з загальнообов’язковим медичним страхуванням як одним із елементів. Цього я та наша фракція «Батьківщини» і добиватимемось у новому парламенті. Адже другим з 8 найперших, які ми визначили пріоритетними, має бути прийнятий саме закон про обов’язкове медичне страхування», — резюмував народний обранець.

материалы рубрики
У Путина унизили президента Украины: что произошло Политика
У Путина унизили президента Украины: что произошло
Путина впервые подпустят к Зеленскому, эта встреча изменит все: официальное заявление Политика
Путина впервые подпустят к Зеленскому, эта встреча изменит все: официальное заявление
Порошенко такое и не снилось: Зеленский отважился на то, чего не делали много лет Политика
Порошенко такое и не снилось: Зеленский отважился на то, чего не делали много лет
Бунт разгорелся под окнами Зеленского: что произошло, первые подробности и кадры Политика
Бунт разгорелся под окнами Зеленского: что произошло, первые подробности и кадры
Луценко пакует вещи: кто займет кресло генпрокурора, Зеленский настроен решительно Политика
Луценко пакует вещи: кто займет кресло генпрокурора, Зеленский настроен решительно
В Раде готовят революцию: нардепов останется всего 300, но это только начало Политика
В Раде готовят революцию: нардепов останется всего 300, но это только начало
Порошенко проиграл, но добивать его сейчас мы не будем — Онищенко Политика
Порошенко проиграл, но добивать его сейчас мы не будем — Онищенко
Богдан сбежал на элитный курорт и бросил Зеленского в самый ответственный момент: «Ницца, Монако, вот это вот все» Политика
Богдан сбежал на элитный курорт и бросил Зеленского в самый ответственный момент: «Ницца, Монако, вот это вот все»
Порошенко пошел по стопам Януковича и неожиданно высказался о Зеленском: «Стыдно слушать» Политика
Порошенко пошел по стопам Януковича и неожиданно высказался о Зеленском: «Стыдно слушать»
Зеленский внезапно заговорил о новом премьер-министре: «больше некуда тянуть» Политика
Зеленский внезапно заговорил о новом премьер-министре: «больше некуда тянуть»
Путин нацелился на захват Одессы: открылась правда, украинцы получили четкий ответ Политика
Путин нацелился на захват Одессы: открылась правда, украинцы получили четкий ответ
Путина «опустили» на высшем уровне, Зеленский постарался: в G7 приняли судьбоносное решение Политика
Путина «опустили» на высшем уровне, Зеленский постарался: в G7 приняли судьбоносное решение