Партия «ГОЛОС» требует немедленного внесения законопроекта об отмене депутатской неприкосновенности и начале парламентской реформы

Партия «ГОЛОС» требует немедленного внесения законопроекта об отмене депутатской неприкосновенности и начале парламентской реформы

«Во время избирательной кампании мы обещали своим избирателям начать работу в Парламенте именно с этой инициативы и на сегодня партией «ГОЛОС» подготовлен проект Закона Украины, который не только отменяет депутатскую неприкосновенность, но и начинает парламентскую реформу, которая уже давно стала насущной. В частности, речь идет об уменьшении количества народных депутатов, введении ответственности за отсутствие в Раде без уважительных причин, ограничения депутатства двумя каденциями подряд, искоренения «кнопкодавства» как явления», — заявил Святослав Вакарчук, председатель партии «ГОЛОС».

Реалізація цих ініціатив потребує внесення змін до Конституції України. Такий законопроект можуть внести 150 народних депутатів або Президент України самостійно. Зібрати 150 підписів наразі досить складно. Але, зважаючи на те, що ці ініціативи значною мірою підтримувались політичною силою Володимира Зеленського, як на президентських так і на парламентських виборах, логічним було б оперативне внесення такого законопроекту Президентом України.

Вакарчук зазначив, що саме тому партія «ГОЛОС» вимагає від Президента внести такий законопроект до ВР. Відповідне офіційне звернення вже підписано і направлено до Президента України.

«Парламент — це місце ухвалення рішень, яких потребують люди, а не рядок неефективних витрат у державному бюджеті чи можливість заховатись за імунітетом від суду та відповідальності. Тому ми звертаємось з вимогою до Президента негайно внести законопроект щодо скасування депутатської недоторканності. В разі, якщо ж В. Зеленський не внесе ініціативу щодо скасування недоторканності, то партія «ГОЛОС» розпочне збір підписів під своїм варіантом проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо початку парламентської реформи)», — зазначив Святослав Вакарчук.

Основними положеннями проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо початку парламентської реформи)» партії «ГОЛОС» зокрема є:

СКАСУВАННЯ НЕДОТОРКАННОСТІ ДЛЯ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ, окрім випадків прямого виконання ними своїх функцій як законодавців та представників народу. Це змінить мотивацію депутатів — люди будуть балотуватись в парламент не для того, щоб заховатись за імунітетом від суду та відповідальності.

СКОРОЧЕННЯ ЧИСЕЛЬНОСТІ ДЕПУТАТСЬКОГО КОРПУСУ. Зменшення кількості народних депутатів означає зниження навантаження на Державний бюджет (витрати на законодавчу роботу, заробітна плата депутатів, їхніх помічників, виплати на здійснення депутатських повноважень, на відрядження, забезпечення автотранспортом тощо). Це відповідатиме, в тому числі, і усталеним конституційно-правовим принципам народного представництва, зокрема передбачатиме представництво одним народним депутатом України орієнтовно 100 тис. виборців.

ОБМЕЖЕННЯ МОЖЛИВОСТІ БУТИ НАРОДНИМ ДЕПУТАТОМ УКРАЇНИ ДВІЧІ ПОСПІЛЬ. Згідно пропозиції одна й та сама особа не може бути народним депутатом України більше ніж два строки повноважень Верховної Ради підряд. 10 років є достатнім терміном для того, щоб народний обранець довів свою ефективність.

ЗМІНИ ПРАВИЛ РОБОТИ ПАРЛАМЕНТУ, як шлях до вирішення проблеми «прогулів» і низької відвідуваності засідань Парламенту — Верховна Рада і країна не мають бути заручниками тих народних депутатів, які не ходять на засідання. Повноваження народного депутата припиняються достроково у разі його відсутності без поважних причин на більшій частині пленарних засідань протягом однієї чергової сесії

ВИКОРІНЕННЯ КНОПКОДАВСТВА ЯК ЯВИЩА. Повноваження народного депутата України припиняються достроково у разі здійснення будь-яким способом голосування у Верховній Раді замість іншого народного депутата (неособисте голосування).

Втілення цих ініціатив партії «ГОЛОС» дозволить зробити парламент більш дієвим та ефективним.

Буде зруйновано систему, яка дозволяла депутатам вважати себе вищою кастою, якій не треба працювати і яка безкарно може займатися захистом та лобіюванням власних інтересів, а не інтересів громадян, які й обрали їх. Представники інтересів суспільства стануть підконтрольні йому, а не групі олігархів чи власним інтересам.

материалы рубрики
Сделан страшный прогноз по Донбассу, фронт будет увеличен: «от Харькова до Одессы» Politeka on-line
Сделан страшный прогноз по Донбассу, фронт будет увеличен: «от Харькова до Одессы»
Савченко заявила о серьезных проблемах: «у меня очень сильно пострадало…» Политика
Савченко заявила о серьезных проблемах: «у меня очень сильно пострадало…»
Скандал: Шуфрича избили в Раде, «я бил четко и дважды в лицо» Политика
Скандал: Шуфрича избили в Раде, «я бил четко и дважды в лицо»
Пальчевский раскрыл большую опасность для Зеленского: «Эти три вещи могут погубить» Политика
Пальчевский раскрыл большую опасность для Зеленского: «Эти три вещи могут погубить»
Умер топ-политик Украины: эту фамилию знают все Политика
Умер топ-политик Украины: эту фамилию знают все
Возвращение Донбасса совсем близко, названы нюансы: «могут захватить какую-то часть территории» Politeka on-line
Возвращение Донбасса совсем близко, названы нюансы: «могут захватить какую-то часть территории»
Зеленский поразил поступком накануне встречи с Трампом: «это может перевернуть все» Политика
Зеленский поразил поступком накануне встречи с Трампом: «это может перевернуть все»
Ефремова внезапно отпустили: он готовится мстить, ошарашивающий вердикт Политика
Ефремова внезапно отпустили: он готовится мстить, ошарашивающий вердикт
У Путина ошеломили словами о полном захвате Украины: «Вы наши!» Политика
У Путина ошеломили словами о полном захвате Украины: «Вы наши!»
Зеленский договорился с США, Путину это не понравится: раскрыты детали важного разговора Политика
Зеленский договорился с США, Путину это не понравится: раскрыты детали важного разговора
Впервые в истории Украины: рейтинг Зеленского побил все рекорды Политика
Впервые в истории Украины: рейтинг Зеленского побил все рекорды
Украина получила безвиз с еще одной жаркой страной: детали Политика
Украина получила безвиз с еще одной жаркой страной: детали