Кабінет міністрів затвердив на засіданні в середу, 21 лютого, державний стандарт початкової освіти

Як пояснила міністр освіти Лілія Гриневич, це перелік результатів, які діти повинні вміти і знати після навчання в початковій школі.

За її словами, стандарт містить базовий навчальний план, на основі якого МОН розробляє навчальну програму, а школи — робочі навчальні плани. Стандарт включає чотири плану з урахуванням мови навчання — державного або мови національних меншин, а також для дітей з особливими потребами.

«Наші підручники та навчальні плани повинні бути тісно пов’язаними з життєвими ситуаціями», — підкреслила міністр освіти.

Новая украинская школа: в этом году ученикам приготовили неприятный сюрприз

Документ передбачає окреме вивчення низки предметів – української або іноземної мов, або математики і інтегроване вивчення цих предметів у дисципліні «Я досліджую світ».

Держстандарт базової освіти Кабмін має намір затвердити в 2019 році, старшої школи — в 2027 році. Держстандарт для початкової школи вчителі стануть застосовувати з 1 вересня 2018 року.

Батьки нововведеннями вже незадоволені та висловлюють протест у соцмережах. Вони відзначають значну завантаженість дітей: «Не відстануть ніяк від дітей, це депутатам нашим треба дати контрольні завдання, хай голову ламають».

Нагадаємо, як передавала Politeka, в цьому році першокласники в Україні підуть в школу за новими правилами. Якщо раніше у багато шкіл і гімназії набирали дітей на основі конкурсу, то тепер за кожним навчальним закладом буде закріплена певна територія.

По досягненню 6 років дитина гарантовано отримає місце в навчальному закладі, закріпленим за його районом. Не важливо це звичайна школа або спеціалізована. Вступити в іншу школу можна буде тільки, якщо в ній залишиться місце.

Джерело: Інтерфакс