12 грудня в Києві відбувся центральний матч 18-го туру чемпіонату України між місцевим Динамо і донецьким Шахтарем

Як повідомляє Politeka, цей матч був для Динамо останнім шансом воскресити надії на інтригу в боротьбі за чемпіонське звання. Попри те, що половина турніру ще попереду, десятиочкове відставання від Шахтаря для київського клубу було серйозним бар’єром. У разі поразки, хмари над Динамо згустилися б ще сильніше.

Шахтар – Сельта: представлення суперника «гірників» (фото)

Початок поєдинку команди почали гіперстрімко. Уже на 13-й секунді (!) підопічні Сергія Реброва відкрили рахунок. Рибалка віддав передачу з центру поля на Гонсалеса, а той пасом за спину Срні і Кучеру вивів Мораеса на ворота П’ятова, який легко переграв кіпера “гірників”  – 1:0.

Відповідь від Шахтаря не змусив себе чекати, і через 3 хвилини Бернард зі штрафного від лівої бровки закрутив м’яч на ближню штангу, де Хачеріді легким дотиком голови переправив м’яч у власні ворота – 1:1.

Команди грали практично без центру поля і на пристойних швидкостях, тому матч виглядав на одному диханні.

На 30 хвилині Динамо знову вийшло вперед. Рибалка зі штрафного з 18-ти метрів ефектним ударом точно поклав м’яч у верхній кут воріт Пятова – 2:1.

Через 5 хвилин початку другого тайму капітана Шахтаря Срна, перебуваючи праворуч біля кута штрафного, вирізав відмінний пас практично у воротарський, куди влетів Фред і в дотик переправив м’яч у дальній кут – 2:2.

На 57-й хвилині матчу “гірники” вперше вийшли вперед. Під час контратаки Бернард віддав направо на Марлоса, той увійшов у штрафну і накинув м’яч на самотнього Феррейру, який зробив рахунок 2:3.

Жеребкування Ліги Європи: Шахтар отримав серйозного суперника

Після чого пристрасті в матчі стали серйозно вирувати. Степаненко впав після контакту з Мораесом, почалася штовханина, в якій найактивнішим був той же бразилець, за що і був у підсумку видалений.

Здебільшого Шахтар створив кілька дуже небезпечних моментів. Спочатку Срна довгим закидом із глибини поля вивів Бернарда один на один із Рудько, але бразилець замість паса на порожні ворота на Коваленко вирішив перекинути кіпера Динамо і не зумів це зробити.

Через деякий час ще одна швидка атака Шахтаря призвела до небезпечного моменту. Марлос виявився один навпроти Рудько і вирішив перекинути голкіпера киян. Вийшло краще, ніж у Бернарда, але м’яч вдарився зверху об перекладину.

Крапку в матчі поставив все той же бідолаха Хачереді, який оформив своєрідний “дубль”, забівші другий гол у свої ворота, після прострілу Дентіньо.

Форвард Динамо Бесєдін після кутового забив і скоротив різницю в рахунку 3:4, але цього не вистачило для набору очок.

Так, відстань між командами збільшується до 13 очок, що фактично зводить нанівець шанси Динамо захистити свій чемпіонський титул.

Шахтар: Пятов – Срна, Кучер, Ракицький, Ісмаїлі – Степаненко, Фред – Марлос (Дентіньо, 80), Коваленко (Тайсон, 75), Бернард – Феррейра.

Рудько – Віда, Бурда, Хачеріді, Макаренко – Рибалка, Сидорчук (Бесєдін, 74), Буяльський (Гармаш, 59) – Ярмоленко, Гонсалес (Циганков, 81) – Мораес.

Голи: Мораес (1), Рибалка (30), Бесєдін (90 + 1) – Хачеріді (аг, 3, 88), Фред (50), Феррейра (57)

Попередження: Бурда, Гонсалес – Степаненко, Срна, Фред

Вилучення: Мораес (60), Рибалка (90+1)