В іспанському Віго відбувся перший матч 1/16-й фіналу Ліги Європи між донецьким Шахтарем і місцевої Сельтою

Як повідомляє Politeka, в першому для Шахтаря офіційному матчі в 2017 році наставник команди Паулу Фонсека дозволив собі трохи поекспериментувати зі стартовим складом. Деякі експерименти виявилися вимушеним заходом.

Шахтар – Сельта: представлення суперника «гірників» (фото)

Так, місце дискваліфікованого Тараса Степаненка в опорній зоні прогнозовано зайняв Максим Малишев. А через травму нападника Факундо Феррейри, “змушений” був дебютувати за Шахтар його колега по амплуа україно-аргентинець Густаво Бланко-Лещук. Лише поява у старті бразильця Дентіньо виглядало злегка несподіваною.

Головний тренер Сельти Едуардо Беріццо також не відмовив собі в задоволенні вдатися до ротації складу. У порівнянні з останнім матчем проти Атлетіко галісійці зробили три заміни. Втім, говорити про важливість цих замін не доводиться, адже головна ударна трійця “селестес” Ернандес-Гвідетті-Аспас залишалася на місці.

Поєдинок команди почали досить мляво. Перший удар у бік воріт виник лише на 16-й хвилині, коли юний бельгійський нападник Сельти Тео Бонгонда пробив по “горобцях” з близької відстані після перепасування з Гвідетті.

Зате через десять хвилин матч пожвавився голом. Вінгер Шахтаря Тайсон розігнав контратаку, після якої Фред вивів “на побачення” Марлоса з воротарем господарів поля. Бразилець зумів обіграти Альвареса, однак на шляху м’яча опинилася спина Бонгонди. Відскік – і першим на добиванні опинився екс- “львів’янин” Бланко-Лещук, загнавши м’яч у сітку воріт – 0:1. Ось так дебют!

Більшим перший тайм особливо не запам’ятався. “Гірники” несподівано для Сельти впевнено контролювали гру, а самі іспанці частенько порушували правила, але так і не отримали від литовського арбітра Гедімінаса Мажейка жодного попередження.

Початок другої половини гри дзеркально відображав те, що відбувалося в дебюті матчу. Та ж боротьба і те ж володіння м’ячем українською командою. До середини тайму підопічні Едуардо Беріццо усвідомили, що треба щось міняти і натиснули на Шахтар.

Спершу Кабрал, після передачі від Васса, пробив із забійної дистанції вище воріт. А потім Гвідетті, скориставшись помилкою Пятова, вдарив з близької відстані поруч зі штангою.

Аж до кінця матчу Сельта нарощувала тиск. Однак ані голів, ані навіть більш-менш небезпечних ударів в бік воріт донецької команди від “селестес” так і не було. 0-1 і Шахтар із хорошим настроєм перед матчем-відповіддю повертається до України.

Сельта — Шахтар 0:1
Гол: Бланко-Лещук, 26

Сельта: Альварес — Отто, Ронкалья, Кабрал, Мальо — Эрнандес, Васс, Радоя (Хосабед, 74) — Аспас, Гвидетті (Росі, 84), Бонгонда (Сісто, 58)

Шахтер: Пятов — Срна, Ордець, Ракицький, Ісмаили – Марлос (Азеведо, 90+3), Малишев, Фред, Тайсон,(Бернард, 84) – Дентіньо (Коваленко, 46) – Бланко-Лещук

Попередження: Радо, Васс, Аспас – Ордець, Тайсон, Срна, Малишев, Ракицький