У місті Тампер на стадіоні “Ратин” в рамках 6-го туру відбіркового етапу дл ЧС-2018 збірна Фінляндії приймала Україну

Перед матчем фінська збірна з одним набраним пунктом займала п’яту позицію в турнірній таблиці групи I. Що стосується нашої збірної, то підопічні Андрія Шевченка з вісьмома очками ділили третю і четверту сходинку в секстеті зі збірною Туреччини.

Нагадаємо, що поєдинок між командами в першому колі, який відбувся в Одесі в листопаді, завершився мінімальною перемогою збірної України з рахунком 1:0.

З перших хвилин матчу м’яч більше перебував в ногах українців, проте великою кількістю небезпечних моментів ні ті, і ні інші похвалитися не могли. Перший удар стався на 7 хвилині – Малиновський здалеку пробив по воротам, але прямо в руки голкіперу господарів поля Лукашу Градецкі. Далі пішов тривожний дзвіночок і біля воріт Андрія Пятова: Томас Лам, перегравши опонента, пробив з-за меж штрафного поруч зі штангою.

В середині тайму збірні обмінялися гострими випадами. Спершу Селезньов пробив головою з вигідної позиції вище воріт після класного навісу зліва у виконанні Коноплянки. А потім все той же Лам вдарив здалеку прямо в груди Ракицькому.

На 35-й хвилині стався ще один щодо гострий момент. Однак Селезньов після передачі зліва від Матвієнко, з розвороту з лінії штрафного пробив досить слабо, і як підсумок – прямо в руки голкіперу господарів поля.

Варто відзначити, що на відміну від футболістів, вболівальники збірної України цього вечора проявляли дуже потужну активність. На фінському стадіоні нашу команду підтримували куди голосніше, ніж підопічних Маркку Канерви.

І на початку другого тайму гравці все ж змогли віддячити вболівальникам. Коноплянка добив м’яч у порожні ворота після сейва у виконанні Храдецка, який перед цим відбив удар від Малиновського після чудового пасу Ярмоленка – 0: 1.

Після десяти хвилин радості, наші футболісти могли пропускати гол у відповідь. Пуккі, скориставшись помилкою Коноплянки, пробив з близької відстані вище воріт. Відвертий подарунок з боку скандинавів, які в цей відрізок матчу вирішили включити пресинг і змусили українців притиснутися до своїх воріт.

Однак через якийсь час фіни завдяки своїй завзятості все ж змогли зрівняти рахунок. Пог’янпало забив головою з близької відстані після удару по своїм воротам від Ракицького 1: 1.

Joel Pohjanpalo GOAL HD – Finland 1-1 Ukraine 11.06.2017 ОТ @footballscorehttps://t.co/8eiarU35jJ через @DailymotionUSA

— I love football (@87tarasTaras) June 11, 2017

Підопічні Андрія Шевченка довго терпіти нічийний рахунок не стали і тут же знову вийшли вперед. Бесєдін головою замкнув навіс з лівого краю від Ракицького, який реабілітувався за невдалий епізод – 1: 2. Відзначимо, що для нападника київського Динамо цей гол став першим у складі української збірної.

Artem Besedin Goal HD – Finland 1-2 Ukraine 11.06.2017 από @meteoalex – https://t.co/OnACyy0DMg via @Dailymotion_gr

— Asterios Asteriadis (@aasterios8) June 11, 2017

Сам матч закінчувався під акомпанемент Гімну України, який звучав у Фінляндії. Ось, що означає підтримка збірної на виїзді! Вже другий матч в цьому році українська команда має по-справжньому сильну підтримку своїх фанатів. Вони не просто долають сотні кілометрів, щоб прийти на гру, вони проводять власну активность в містах, де грає збірна.

Фінляндія: Храдецка – Арківуо, Ояла, Мойсандер, Райтала – Лам (Йенсен, 69), Ягуб – Лод, Хямяляйнен, впустивши (Маркканен, 84) – Пуккі ( Пог’янпало, 68)

Україна: Пятов – Бутко, Ордець, Ракицький, Матвієнко – Малиновський, Степаненко – Ярмоленко, Коваленко (Шепелєв, 76), Коноплянка (Соболь, 86) – Селезньов (Бесєдін, 64)

Голи: Пог’янпало (72) – Коноплянка (51), Бесєдін (75)