Головний тренер Шахтаря Паулу Фонсека підвів підсумки поразки своєї команди у матчі 27-го туру Прем’єр-ліги проти “Динамо” (0:1)

Шахтар вдруге в сезоні програв “Динамо” і дозволив киянам скоротити відставання до трьох очок.

На післяматчевій прес-конференції Фонсека визнав закономірність перемоги “Динамо” і зазначив безпомилкову роботу суддівської бригади на чолі з Костянтином Трухановим.

«Хочу привітати “Динамо” з перемогою. По грі. Ми не почали добре. Гості почали набагато краще, ніж ми. Ми повільно тримали м’яч, у нас було багато вільних зон, дозволяли Динамо виходити в контратаки. Хвилин 35 кияни були краще. Після голу у нас було 3 моменту, щоб забити, але ми ними не скористалися.

У другому таймі “Динамо” грало дуже низько і все нам перекрило. Перемогу Динамо визнаю повністю закономірною. Також визнаю, що в таких іграх завжди складно судити. Сьогодні хочу привітати бригаду арбітрів за відмінну роботу.

Нам не вистачило швидкості, на засадах атак гравцям не вистачало розуму, щоб починати атаки не через центр, а через фланги. Щоб вигравати такі матчі, треба бути максимально уважними. Динамо було набагато краще нас.

Помилки, які відбуваються в іграх, ми не повинні їх оцінювати окремо. Відповідальність за всю гру команди тільки на мені. У перші 35 хвилин мої гравці були дуже розслабленими, багато помилялися».

Паулу Фонсека

Португальський коуч Шахтаря серед своїх підопічних окремо відзначив півзахисника Алана Патріка і прокоментував пасивність кращого бомбардира команди Факундо Феррейри.

«Патрік? Алан був одним з кращих в Шахтарі. Він виявляв ініціативу, і саме за його участю створювалося більшість наших моментів

Факундо Феррейра? Для нього це була непроста і нелегка гра. Ми рідко добиралися туди, де могли б використовувати його сильні сторони. Динамо грало дуже глибоко в обороні, Факундо Феррейрі було складно в такій обстановці проявити себе. Хто замінить Факундо Феррейру, який буде дискваліфікований? Нічого страшного в цьому немає. Зараз головним кандидатом є Кайоде».

Серед причин поразки Шахтаря Фонсека виділив закритий футбол з боку Динамо і надійні оборонні порядки столичного клубу.

«Динамо у другому таймі перестало практично повністю атакувати. 10 гравців працювало на оборону і вільних зон гості нам не надавали. Можливо, саме тому нам складно було розкрити такий захист.

Чому з Динамо так складно в цьому сезоні? Це правда. У таких іграх завжди складно. Динамо в цьому сезоні в обороні — найсильніша команда в УПЛ, Якщо ж вони забивають гол першими, то потім вони щільно перекривають всі зони, захищаються і робити це дуже добре».

Про склад на кубковий матч з Маріуполем я ще не думав. Зараз буду про нього думати», — підсумував Фонсека.

Шахтар у трьох матчах сезону проти “Динамо” набрав лише 1 очко з 9. Фінальна зустріч двох лідерів сезону в Прем’єр-лізі відбудеться 19 травня на стадіоні Динамо імені Лобановського.

Тренер “Динамо” Олександр Хацкевич став єдиним в чемпіонаті країни, хто має позитивний баланс в іграх з “Шахтарем”. Його команда здобула важку перемогу над “гірниками” в Харкові, яка стала для білоруського наставника другий у поточному сезоні у протистоянні з Паулу Фонсека. Ще в одній зустрічі зафіксована нічия. А в матчі за Суперкубок країни виявився сильнішим португальський тренер.

На післяматчевій прес-конференції Хацкевич був небагатослівний.

“У сьогоднішньому матчі на перший план виходив результат. Більше нічого іншого по грі я не можу сказати, – прокоментував гру тренер “Динамо”. Де-то ми ризикували, випускаючи Володимира Шепелєва на незвичній для нього позиції (грав під нападником – прим. “Вести”). У нього є креативні якості – сміливо бере гру на себе. Як показав матч, результат і вирішальний гол півзахисника, його вихід виправдав себе”.

Джерело: Спортарена