Український легкоатлет Михайло Кохан став рекордсменом в метанні п’ятикілограмового молота серед спортсменів віком до 20 років

Вторгнення в Азовське море: до берега стягують танки, війська піднято по тривозі

Таким серйозним досягненням 17-річний українець відзначився на чемпіонаті Європи U-18, який проходить в угорському Дьйорі.

Кохан побив попередній світовий рекорд з першої ж спроби під час кваліфікації: юний спортсмен метнув снаряд на 82,42 метра. Однак на цьому легкоатлет не зупинився і вже в шостій спробі побив власний рекорд, метнувши молот на 87,82 метра.

михаил кохан

Попередній світовий рекорд у метанні молота в категорії U-20 належав угорському спортсмену Бенце Халаш, якому вдалося метнути снаряд на 80,93 метра.

Такі вражаючі результати дозволили Кохану завоювати перше місце на чемпіонату.

«Золото» Кохана стало другим для українців на чемпіонаті в Дьйорі. Напередодні перше місце серед дівчат посіла українка Валерія Іваненко, метнувши молот на 73,25 метра.

Сам Кохан раніше вже ставав чемпіоном світу в метанні молота у віковій категорії U-18. Крім того, він займав перше місце в юнацькому Олімпійському фестивалі.

Раніше Politeka повідомляла про те, що український плавець Андрій Говоров встановив новий світовий рекорд на дистанції 50 метрів батерфляєм. У фіналі змагань в Римі Андрій показав час 22,27 секунди і на 0,16 секунди поліпшив попереднє світове досягнення, яке з 2009-го року належало іспанцеві Рафаелю Муньосу.

«Це історія! Я залишив у ній свій слід. Я дійсно щасливий показати щось особливе», – поділився плавець.
Спортсмен зізнався, що не тренував батерфляй, а займався вільним стилем.

«Чесно кажучи, в останні роки я тренував вільний стиль. Але тут я пропустив 50 метрів вільним стилем, тому що був перевантажений. Було прийнято рішення проплисти батерфляєм в цей змагальний період. Я не тренував батерфляй, як такий », – розповів Говоров.

До цього повідомлялося, що збірна України стала однією з кращих на чемпіонаті Європи з дзюдо серед ветеранів, який завершився 17 червня в шотландському Глазго. Про це повідомила федерація дзюдо України.
Українські спортсмени завоювали 14 медалей – п’ять золотих, чотири срібні та п’ять бронзових.