Навколо російських біатлоністів розпалився черговий скандал – союз біатлоністів Росії неформально лобіює кандидатуру одного з учасників виборів президента Міжнародного союзу біатлоністів (IBU). Про це повідомляє Znaj.Sport. з посиланням на Inside the Games.

Зараз організація виключена з IBU через допінгові звинувачення.

российские биатлонисты

Нагадаємо, попереднє керівництво IBU на чолі з президентом Андерсом Бессебергом пішло у відставку після звинувачень у корупції. У виборах, які заплановані на 7 вересня, братимуть участь два кандидати – представник Швеції Олле Далін і Байба Брока з Латвії.

На думку експертів, політика Байби Брокі по відношенню до Росії буде більш лояльна, тому російські спортивні чиновники лобіюють його кандидатуру.

Байба Брока раніше посідала пост міністра юстиції Латвії і двічі претендувала на пост мера Риги, на даний момент входить до складу юридичного комітету IBU.

Її конкурент Андерс Бессеберг давно працює в біатлоні, посідав посади віце-президента IBU з розвитку і президента Федерації біатлону Швеції. Його авторитет в спорті набагато вище, ніж у представниці Латвії.

Раніше повідомлялося, що ходок Мар’ян Закальницький завоював першу золоту медаль збірної України на чемпіонаті Європи з легкої атлетики у Берліні. Українець вибився в лідери після перших 30 км дистанції, зумів зберегти за собою перше місце і подолав 50 км за 3:46:32 години, випередивши чинного чемпіона Олімпійських ігор словака Матея Тота на 55 секунд.

Таким чином, Закальницький вперше в своїй кар’єрі завоював медаль континентальної першості.

Також стало відомо, що українська велогонщиця Альона Старикова завоювала срібну медаль чемпіонату Європи в гіті на 500 метрів (індивідуальна велотрекова гонка на час). Старикова показала час 53,582 секунди. Перше місце дісталося представниці Росії Дар’ї Шмельовій (33,285), третє – німкені Маріам Вельт (33,600).

Це друга медаль для Старикової на цьому ЧЄ. Раніше вона в парі з Любов’ю Басовою виграла срібло в командному спринті у велотреку.

Нагадаємо, українська легкоатлетка встановила рекорд.

Як повідомляла Politeka, українська спортсменка стрімко увірвалася у великий теніс.

Також Politeka писала, що українка привезла «золото» з чемпіонату Європи з карате.