Спортсменка із України потрапила у допінговий скандал

Члена паралімпійської збірної України з лижних гонок Наталію Рубановську на чемпіонаті світу позбавили трьох медалей. Крім того, дівчина дискваліфікована на два роки за вживання допінгу. Про це повідомляє Znaj.ua.

Ця інформація стала відома із заяви Міжнародного параолімпійського комітету (МПК), передає Inside the Games.

У повідомленні йдеться про те, що Рубановська не пройшла тестування на заборонену речовину фуросемід перед етапом Кубка світу з паралімпійських лижних гонок та біатлону, який відбувся в січні 2018 року в Оберріді (Німеччина).

Як відомо, спортсменка страждає від проблем із зором. Після дискваліфікації, її медаль дісталася росіянці Марині Галіциній. Крім того, українка залишилась без двох бронзових медалей, які вона виборола на чемпіонаті світу у Вуокатті та Фінляндії.

З лютого 2018 року дискваліфікація Наталії Рубановської вступає в силу. 20 лютого 2020 року відсторонення закінчиться.

наталия рубановская

Раніше повідомлялося, що жіноча збірна України з кульової стрільби по рухомими мішеням зуміла вибороти срібні нагороди на чемпіонаті світу у Чхавоні (Південна Корея). Українки стали другі у стрільбі по рухомій мішені з пневматичної гвинтівки зі змішаними швидкостями. Українки Галина Авраменко, Вікторія Рибовалова та Валентина Гончарова набрали 1101 бал. Однак цього виявилося недостатньо, щоб перемогти. Китаянки набрали 1125 балів та перемогли.

Третіми стали росіянки, які поступилися українкам 4 балами – 1097. У медальному заліку збірна України посідає 8-е місце. Загальний доробок збірної України нараховує дві золоті, чотири срібні та три бронзові нагороди, що дозволяє посідати дев’яте місце серед усіх команд. Лідирує збірна Китаю (18, 13, 6), другою йде команда Республіки Корея (10, 10, 8).

Додамо, що друга ракетка України Леся Цуренко стала номінанткой премії «Прорив серпня» від WTA. За нагороду також боротимуться Аріна Соболенко, Маркета Вондроушова, Анастасія Севастова і Ешлі Барті. Варто зазначити, що в серпні цього року Цуренко вперше в кар’єрі вийшла у чвертьфінал турніру Grand Slam. За підсумками турніру українська тенісистка встановила особистий рекорд в рейтингу WTA.

Переможницею турніру в цьому році стала японка Наомі Осака.

Як повідомляла Politeka, Світоліна опустилася в рейтингу WTA: на якому місці зараз українка.

Також Politeka писала, що Світоліній пропонували змінити громадянство: що вона відповіла.