У словенській Поклюці відбулася індивідуальна жіноча гонка стартового етапу Кубка світу з біатлону сезону-2018/2019

Завдяки ідеальній стрільбі перемогу в гонці святкувала українська біатлоністка Юлія Джима. Лідер збірної України стала однією з небагатьох спортсменок, кому вдалося закрити всі 20 мішеней.

Після четвертої стрільби Джима вийшла лідером з впевненим відривом в 15 секунд від представниці Польщі Моніки Гойніш. За 1,3 км до фінішу українка майже втратила перевагу, але решту дистанції пройшла бездоганно і завершила гонку з відривом в 5,9 секунди від переслідувачки.

Варто зазначити, що це золото стало для Джими першим особистим тріумфом на етапах Кубка світу. Раніше вона перемагала лише в естафетних гонках.

Третє місце посіла чешка Маркета Давидова, яка з одним промахом програла переможниці 16,5 секунди.

Успішно завершили гонку й інші українки. Анастасія Меркушина, Олена Підгрушна і Юлія Журавок фінішували в першій двадцятці. Тільки Віта Семеренко не змогла потрапити в залікову зону, зупинившись за крок від неї – 41-е підсумкове місце при двох хвилинах штрафу.

Біатлон. Кубок світу. Поклюка (Словенія). 15 км. Жінки

1. Юлія Джима (Україна) – 43:06,6 (0+0+0+0)
  2. Моніка Гойніш (Польща) + 5,9 (0+0+0+1)
  3. Маркета Давидова (Чехія) +16,5 (0+0+0+1)

1. Олена Підгрушна (Україна) +1:12,0 (1+0+0+0)
  2. Анастасія Меркушина (Україна) +1:12,4 (0+0+0+1)
  3. Юлія Журавок (Україна) +1:32,8 (0+0+0+0)
  4. Віта Семеренко (Україна) +3:13,6 (0+1+1+0)

Нагадаємо, що в Поклюці збірна України в складі Анастасії Меркушиної і Артема Тищенка посіла третє місце в змішаній одиночній естафеті. Перше місце дісталося Норвегії, а друге – Австрії.

Раніше Олена Підгрушна, капітан жіночої збірної України з біатлону, розповіла про виступ на зимовій Олімпіаді-2014 в Сочі.

«Коли прийшов час самої гонки, ти розумієш, що емоції емоціями, але в Україну треба привезти перемогу, а не сльози. Там сліз вистачало. Можу сказати по собі, що коли бігла останнє фінішне коло, у мене дійсно були думки про те, що відбувається у нас в Україні, про всіх загиблих… Я біжу і думаю: «Невже даремно люди загинули? Я повинна довести, що ми – найсильніші». І коли ми вже фінішували я подумала: «Все ж ми найсильніші. Що б там не відбувалося».

Нагадаємо, український біатлоніст перебрався в збірну Росії.

Як повідомляла Politeka, російські біатлоністи потрапили в масштабний скандал.

Також Politeka писала, що в Росії заперечують перехід їх біатлоністок в збірну України.