Головний тренер Шахтаря Паулу Фонсека прокоментував виліт своєї команди з Ліги чемпіонів

Заключний матч групового етапу Ліги чемпіонів між Шахтарем і Ліоном, у якому донецькому клубу потрібна була лише перемога для виходу в плей-офф, завершився внічию 1:1.

Нагадаємо, що матч Шахтар – Ліон був перенесений з Харкова до Києва на НСК Олімпійський за рішенням УЄФА через введення в десяти областях України воєнного стану.

«Матч ні в якому разі не був переможний. Була нічия. Результат говорить сам за себе. Зазначу, що з самого початку нам вдавалося давати відсіч Ліону, у нас все виходило до пропущеного м’яча. Ми були дуже близькі до того, щоб пройти далі в Лізі чемпіонів, зробити те, чого команді ще не вдавалося два роки поспіль. Що не вийшло? Втримати перевагу, яка у нас була при 1:0. Завдяки індивідуальним якостям Фекіра Ліону вдалося зрівняти рахунок.

Від самого початку розуміли, що в цій Лізі чемпіонів буде дуже складно. Коли нам дістався Ліон, я відразу подумав, скільки грошей інвестував цей клуб у своїх футболістів, наскільки якісні виконавці там виступають. І навіть так ми не програли жодного поєдинку Ліону та Гоффенгайму, крім зустрічей із Сіті, у нас немає поразок. Прекрасно розуміли, що манчестерці є фаворитами групи. Решта три клуби могли боротися за друге місце. Що збило всі підрахунки, так це перемога Ліона над Сіті, а потім ще й їхня нічия. У цілому група була збалансованою, і ми засмучені, що не вдалося посісти друге місце», – наводить слова Фонсеки офіційний сайт Шахтаря.

Раніше повідомлялося, що Шахтар не зміг обіграти Ліон у заключному матчі групового етапу Ліги чемпіонів і завершив виступи в турнірі. У вирішальному поєдинку, в якому донецький клуб для продовження виступу в турнірі влаштовувала тільки перемога, Гірники змогли відіграти тільки на нічию.

У середині першого тайму Шахтарю вдалося відкрити рахунок в матчі – гравці Ліона не змогли перервати пас Ісмаїлі в центр штрафного майданчика, де перебував Жуніор Мораєс, який без проблем вразив ворота французького клубу. Проте в другій половині зустрічі Гірникам довелося переважно захищатися від атак Ткачів, які в підсумку завершилися взяттям воріт. На 65-й хвилині Фекіру незважаючи на щільну опіку опонентів вдалося відправити м’яч у дев’ятку воріт донецької команди практично з лінії штрафного майданчика.

Таким чином, Шахтар після нічиєї 1:1 з Ліоном припиняє свої виступи в Лізі чемпіонів нинішнього сезону, але, посівши третє місце з шістьма очками, зіграє в Лізі Європи.

Нагадаємо, раніше УЄФА змінив час початку матчів в Лізі чемпіонів, починаючи з нинішнього сезону.

Як повідомляла Politeka, Європейський футбольний союз також створить новий турнір для європейський клубів. Його старт повинен відбутися в сезоні-2021/22.

Також Politeka писала про те, скільки отримає Шахтар за виступ в Лізі чемпіонів.