Politeka.net згадує найвизначніші перемоги українських спортсменів у 2018 році

Пропонуємо до вашої список найяскравіших і найважливіших досягнень українського спорту в минулому році, який подарував Україні золото Олімпіади, чотирьох боксерів-чемпіонів, переможницю престижного тенісного турніру та успіх футбольної збірної.

Олімпійське золото Абраменка

На Зимових Олімпійських іграх-2018 в корейському Пхьончхані збірна України завоювала лише одну нагороду, але найвищої проби. Олександр Абраменко завдяки ідеальному стрибку в фіналі змагань з фрістайлу взяв золото. Ця золота медаль стала третьою для України за історію виступів на зимових Олімпіадах і першою в цьому виді спорту.

Чемпіонський пояс Далакяна

Український боксер Артем Далакян в лютому здобув перемогу над американцем Брайаном Вілорією і став чемпіоном світу за версією WBA в найлегшій вазі. За 2018 рік він уже встиг провести два успішних захисти чемпіонського поясу, здолавши технічними нокаутами Сірічая Тайєна і Грегоріо Леброна.

Артем Далакян

Перший пояс Ломаченка у легкій вазі

Після зміни ваговій категорії Василь Ломаченко в першому ж поєдинку завоював чемпіонський пояс WBA в легкій вазі, перемігши незважаючи на травму технічним нокаутом Хорхе Лінареса. При цьому українець зумів стати чемпіоном світу в трьох вагових категоріях усього за рекордні 12 боїв.

Усик – абсолютний чемпіон світу

Найвищого тріумфу серед українських спортсменів у 2018 році досяг боксер Олександр Усик, ставши абсолютним чемпіоном світу у важкій вазі. Українець у фіналі дебютного сезону Всесвітньої боксерської суперсерії здобув перемогу над росіянином Муратом Гассієвим і об’єднав чемпіонські пояси за версіями WBO, WBC, IBF і WBA. Також Усик став володарем Кубка Мохаммеда Алі та титулу чемпіона світу за версією The Ring.

Успіх Харлан на Кубку світу

Українська шаблістка Ольга Харлан виграла Кубок світу-2018 з фехтування, завершивши сезон зы 190 очками на першому рядку світового рейтингу і випередивши в загальному заліку росіянку Софію Велику (175) і Анну Мартон (159) з Угорщини. Раніше українка вже перемагала на Кубках світу в 2013 і 2014 роках.

Ольга Харлан

Золотий забіг Прищепи

Українська легкоатлетка Наталія Прищепа завоювала золоту медаль в забігу на 800 метрів на чемпіонаті Європи в Берліні. Тим самим українка стала першою в історії спортсменкою, якій вдалося захистити титул європейського чемпіона на цій дистанції.

Наймолодша чемпіонка світу з дзюдо

Українка Дарина Білодід у віці 17-ти років перемогла на дорослому чемпіонаті світу з дзюдо в Баку, здолавши у фіналі чинну чемпіонку Фуну Тонакі з Японії. Ця перемога зробила українську спортсменку наймолодшою ​​чемпіонкою світу в історії дзюдо.

Тріумф збірної України в Лізі націй

Київстар підготував новий удар для своїх абонентів: «змусять переходити на нові тарифи»

Збірна України з футболу після невдалого відбору на чемпіонат світу 2018 року змогла порадувати вболівальників успішним виступом в новоствореному турнірі УЄФА – Лізі націй. Команда під керівництвом Андрія Шевченка виграла свою групу в другому дивізіоні змагань, де їй протистояли Чехія і Словаччина.

Українська національна команда двічі обіграла чехів (2:1, 1:0) і обмінялася перемогами зі словаками (1:0, 1:4), що дозволило їй вийти у вищий дивізіон, де в 2020 році вона поміряється силами і побореться за перемогу в новому турнірі з найсильнішими європейськими збірними. Окрім того, завдяки перемозі в групі Ліги націй збірна України отримала додатковий шанс поборотися за вихід на Євро-2020, якщо це не вдасться зробити через звичайний відбір європейської першості.

сборная Украины по футболу

Історична перемога Світоліної

Найкраща українська тенісистка і четверта ракетка світу Еліна Світоліна виграла Підсумковий турнір WTA в Сінгапурі, участь у якому брали вісім найсильніших тенісисток світу. У фіналі змагань вона здобула перемогу над американкою Слоан Стівенс і стала першою українкою, яка вигравала такий престижний турнір.

Успішний захист титулів Усиком

Абсолютний чемпіон світу у важкій вазі Олександр Усик в 2018 році встиг провести успішний захист своїх титулів. У листопаді в поєдинку в Манчестері українському боксеру протистояв британець Тоні Беллью, який був відправлений у важкий нокаут у восьмому раунді.

Гвоздик – чемпіоном світу WBC

Український боксер Олександр Гвоздик після завоювання тимчасового титулу чемпіона світу за версією WBC в напівважкій вазі в бою з Мехді Амаром у грудні провів поєдинок з Адонісом Стівенсоном, в якому відправив суперника в нокаут і став повноцінним чемпіоном світу за цією версією.

Другий пояс Ломаченка

Василь Ломаченко, повернувшись після травми, отриманої в бою з Хорхе Лінаресом, у грудні провів об’єднавчий поєдинок проти Хосе Педраси. Українець переміг одноголосним рішенням суддів, захистивши свій титул чемпіона в легкій вазі за версією WBA і завоювавши пояс WBO, який належав супернику.

Рекордний заплив Романчука

Український плавець Михайло Романчук на чемпіонаті світу на короткій воді в китайському Гуанчжоу завоював золоту медаль у запливі на 1500 метрів вільним стилем, подолавши дистанцію за 14:09.14 і встановивши рекорд змагань. Ця перемога стала першою для України за останні шість років на світових першостях на короткій воді.

Перше індивідуальне золото Джими

Лідер збірної України Юлія Джима виграла індивідуальну гонку на стартовому етапі Кубка світу з біатлону в словенській Поклюці, продемонструвавши ідеальну стрільбу на дистанції. Це золото стало для українки першим особистим тріумфом на етапах Кубка світу. Раніше вона перемагала лише в естафетних гонках.