6 січня 2019 виповнилося рівно 80 років з дня народження легендарного футболіста і тренера Динамо Валерія Васильовича Лобановського

Серце світової легенди футболу перестало битися 13 травня 2002. Його життя нерозривно було пов’язане з київським Динамо, у якому він здобув собі світове ім’я, а футбольний клуб багатьма своїми досягненнями зобов’язаний Метру.

У Києві біля могили Валерія Лобановського на Байковому кладовищі зібралися рідні і близькі, динамівці різних поколінь, друзі, співробітники ФК Динамо, журналісти, вболівальники – ті, кому дорога пам’ять про легендарного тренера.

Пізніше Лобановського також теплими словами згадували і біля пам’ятника великому тренеру, розташованого перед колонадою стадіону Динамо, який носить ім’я Валерія Васильовича.

За кар’єру футболіста Валерій Лобановський виграв з Динамо одне чемпіонство і Кубок СРСР, а в ролі тренера – вісім чемпіонських титулів і шість Кубків СРСР, два Кубки володарів кубків і Суперкубок УЄФА, п’ять чемпіонатів і три Кубки України, а також тричі виводив киян у півфінал Кубка/Ліги чемпіонів.

Сонячне затемнення на Святвечір 6 січня: що категорично не можна робити

Раніше повідомлялося, що київське Динамо часів Валерія Лобановського потрапило до когорти найкращих в рейтингу культових команд світу. Авторитетне видання FourFourTwo склало список найкращих команд, які залишили значущий слід в історії світового футболу. Одне з місць у рейтингу культових колективів усіх часів дісталося київському Динамо.

Редактори видання включили до двадцятки найкращих команду київського Динамо сезону 1985-86.

«У Динамо під керівництво Валерія Лобановського був розроблений науковий підхід до гри, згідно з яким кожен футболіст повинен був виконати сотню різних тактико-технічних дій під час матчу. На наступний день до стіни на тренувальній базі був прикріплений аркуш паперу, на якому були показані всі статистичні дані. Хто не справлявся, міг бути виведений зі складу.

Динамо

Лобановський тричі очолював Динамо і за ці періоди завоював 29 трофеїв, включаючи дюжину титулів в чемпіонаті країни.

Найбільш значущим був другий період, який забезпечив культове сприйняття Динамо в світі. Команда з Олегом Блохіним і Ігорем Бєлановим на вістрі, яка завоювала Кубок володарів кубків 1986 року в Ліоні, стала прекрасним прикладом втілення в життя Лобановським футбольних шахів», – пише FourFourTwo.

Нагадаємо, раніше Динамо і Шахтар дізналися суперників у плей-офф Ліги Європи.

Як повідомляла Politeka, Динамо пішло на зимову перерву в чемпіонаті України, піднявшись у зону Ліги чемпіонів в турнірній таблиці.

Також Politeka писала про те, що пішов з життя легендарний капітан київського Динамо.