Перша ракетка України Еліна Світоліна і Даяна Ястремська вирішили не приймати участь в Кубку Федерації в складі української збірної з тенісу

Про це йдеться в повідомленні прес-служби, опублікованому на офіційному сайті Федерації тенісу України.

Відмова від участі в турнірі базується на деяких нових фінансових вимогах, які висунув федерації агент спортсменок Стефан Гуров.

Даяна Ястремская

Попередні домовленості з тенісистками не дали позитивного результату.

«Еліна Світоліна і Даяна Ястремська, незважаючи на досягнуті між сторонами попередні домовленості, не зіграють за збірну України в матчах Кубка Федерації в польській Зеленій Гурі. Причиною є нові фінансові умови, які були висунуті агентом обох тенісисток ».

У федерації підкреслили, що наїдяться на інший результат подій і згадали спортивну честь.

«Сподіваємося на зміну ставлення українських тенісисток до виступів за національну збірну команду України. Вважаємо, що участь в матчах за збірну команди своєї Батьківщини має в першу чергу базуватися на патріотизмі, самовідданості і повазі до спортивної честі України », – йдеться в повідомленні ФТУ.

Новий склад збірної України виглядає наступним чином: Леся Цуренко, Марта Костюк, Надія Кіченок і Катерина Козлова.

Элина Свитолина

Раніше ми писали про те, що найкраща українська тенісистка Еліна Світоліна не змогла вийти в півфінал першого в сезоні турніру Великого шолома – Australian Open. У чвертьфіналі Відкритого чемпіонату Австралії перша ракетка України, посіяна під шостим номером, програла в двох сетах четвертій сіяній представниці Японії Наомі Осаці.

Виступ в 1/4 фіналу нинішнього розіграшу Australian Open став для Еліни Світоліної повторенням її найкращого досягнення на змаганнях в Мельбурні. У минулому сезоні українська тенісистка вперше в кар’єрі змогла дійти до чвертьфінальної стадії. Вихід у півфінал турніру міг стати для українки новим особистим рекордом.

Перший сет чвертьфінального протистояння з Наомі Осакою пройшов у рівній боротьбі, суперниці по черзі брали свої подачі, але в підсумку перемогу з рахунком 6:4 здобула японка.

У другій партії Еліна Світоліна не змогла нав’язати боротьбу суперниці, а за рахунку 0:3 взяла медичну перерву. Після тайм-ауту Осака збільшила свою перевагу до 5:0, дозволила українці відіграти один гейм і довела сет до впевненої перемоги 6:1.

Нагадаємо, що Світоліна у відвертій сукні вбила всіх наповал.

Як повідомляла Politeka, Світоліна встановила рекорд в рейтингу WTA.