У середу, 13 березня, відбулися матчі-відповіді 1/8 фіналу Ліги чемпіонів, за підсумками яких визначився остаточний склад учасників чвертьфіналу турніру

За останні путівки в стадію 1/4 фіналу змагань боролися Баварія з Ліверпулем і Барселона з Ліоном, які свої перші поєдинки завершили нульовими нічиїми.

Так, англійському клубу вдалося здобути на виїзді впевнену перемогу над мюнхенцями, а каталонська команда розгромила на своєму полі французів.

Барселона

Після безгольової нічиєї на своєму полі минулорічний фіналіст Ліги чемпіонів в середині першого тайму матчу змусив Баварію думати, як забивати вже два голи. Садіо Мане прийняв закидання з глибини, на розвороті прибрав голкіпера Мануеля Нойєра, який для чогось кинув ворота, і відкрив рахунок у поєдинку. Щоправда, самі ж Мерсисайдці незабаром наполовину спростили завдання мюнхенцям – Жоель Матіп, намагаючись перервати простріл, переправив м’яч у сітку власних воріт.

У другому таймі при досить рівній грі Ліверпулю знову вдалося вийти вперед. Після подачі з кутового Вірджіл ван Дейк виграв повітря, вразивши ворота Баварії. Цей гол, схоже, остаточно зламав господарів, а гості повністю заволоділи ініціативою і змогли добити суперника. Під кінець зустрічі Мане оформив дубль і вивів свою команду в 1/4 фіналу Ліги чемпіонів.

Ліга чемпіонів. 1/8 фіналу. Матч-відповідь

Баварія – Ліверпуль 1:3 (перший матч 0:0)

Голи: Матіп 39 (авт.) – Мане 26, 84, Ван Дейк 69

Бавария - Ливерпуль, Лига чемпионов

У домашньому поєдинку з Ліоном Барселона повністю реабілітувалася за нереалізовані моменти в першому матчі з французьким клубом, який завершився внічию 0:0 за повної переваги каталонців.

Каменських без макіяжу показала спекотний ранок з Потапом: “Чоловік повинен бути чоловіком”

У першому таймі Ліонель Мессі вивів свою команду вперед, реалізувавши відмінним ударом паненкою пенальті, зароблений Луїсом Суаресом. Пізніше перевагу блаугранас подвоїв Філіппе Коутіньйо, якого на порожні ворота вивів все той же уругвайський форвард. Ще одним ключовим моментом протистояння не на користь Ліона стала вимушена заміна його основного голкіпера Антоні Лопеша, який після зіткнення з Коутіньйо довго не міг прийти до тями і все ж залишив поле.

У другому таймі гостям вдалося скоротити відставання і відродити інтригу після точного удару Люка Тусара, але після цього Барселона беззаперечно володіла перевагою і до кінця зустрічі довела рахунок до розгромного. За справу взявся Мессі, який спочатку відзначився сам, самотужки розправившись із захистом французів, а після асистував Жерару Піке й Усману Дембеле.

Барселона – Ліон 5:1 (перший матч 0:0)

Голи: Мессі 18 (пен.), 78, Коутіньйо 31, Піке 81, Дембеле 86 – Тусар 58

Лионель Месси, Барселона

Таким чином, Ліверпуль і Барселона приєдналися до ще шести командам, які завоювали путівки до чвертьфіналу Ліги чемпіонів раніше: Аякса, Манчестер Юнайтед, Порту, Тоттенгема, Манчестер Сіті та Ювентуса.

Жеребкування чвертьфіналу Ліги чемпіонів відбудеться в п’ятницю, 15 березня. Початок о 13:00 за київським часом.

Нагадаємо, раніше УЄФА змінив час початку матчів в Лізі чемпіонів, починаючи з нинішнього сезону.

Як повідомляла Politeka, Європейський футбольний союз також створить новий турнір для європейський клубів. Його старт повинен відбутися в сезоні-2021/22.

Також Politeka писала про те, скільки отримає Шахтар за виступ в Лізі чемпіонів.