«Не від світу цього»: тренер Шахтаря вибухнув звинуваченнями після перемоги над Динамо

Головний тренер Шахтаря Паулу Фонсека жорстко розкритикував суддівство у чвертьфінальному матчі Кубка України з Динамо

Донецький клуб здобув перемогу в серії пенальті з рахунком 4:3 після нічийного результату (1:1) в основний і додатковий час поєдинку. При цьому протягом матчу головний арбітр показав 14 жовтих карток і вилучив по одному гравцю з кожної команди.

На думку Паулу Фонсеки, суддя був недостатньо компетентний, щоб працювати на такому важливому поєдинку, а його дії зіпсували враження від гри.

Шахтер - Динамо

«Протистояли одна одній дві великих команди, і перемога могла бути на будь-чийому боці. Дуже шкода, що третя команда була не на рівні того видовища, яке Шахтар і Динамо показали на полі. Є речі, яких я не розумію. Одна з них – критерії вибору арбітрів на такі матчі. Мені дуже складно це приймати. І правда в тому, що мої очікування виправдалися: цей арбітр не був на рівні. Якби хто і постраждав від цього, то точно Шахтар.

До речі, хочу додати ще дещо. Все це я говорю при тому, що я виграв. У жодному разі не шукаю якихось відмовок і нічого не вигадую. Констатую реальні факти. Усі, хто бачив матч, можуть це довести. Якби ми зазнали поразки і я говорив би щось погане про арбітра, – це одна справа, зрозуміло. Однак ми перемогли, і я критикую найгірше суддівство, яке мало місце.

Ви бачили, скільки було показано жовтих карток? Це щось не від світу цього! Гра була настільки жахливою, усі билися? Я говорю не тільки про Шахтар – про обидві команди. Були картки, які просто не від світу цього. І навіть більше. У нас є футболіст, проти якого фолять, він падає і – після отримує жовту. Я взагалі не розумію: це повна некомпетентність», – наводить слова Фонсеки офіційний сайт Шахтаря.

Нагадаємо, що уже на початку поєдинку Динамо вдалося вийти вперед, забивши швидкий гол. На 9-й хвилині Миколенко прорвався по флангу і прострілив у штрафну, де удар Шапаренка був заблокований, добивання у Вербіча не вийшло, а Болбат виніс м’яч прямо на ногу Гармашу, який дальнім пострілом відправив його під ліву штангу.

Шахтар досяг успіху вже в другій половині зустрічі, в чому йому серйозно допоміг захисник киян Кадар. Гравець Динамо в простій ситуації біля свого штрафного майданчика не зміг винести м’яч, його обікрав Тайсон і вивів на удар Мораеса, який вразив уже порожні ворота.

Незабаром обидва автори голів стали ще й антигероями протистояння, заробивши вилучення. Спочатку на 61-й хвилині свою команду підвів Гармаш. Півзахисник Динамо сфолив на Мораесі й отримав попередження, але потім він вирішив ще й буцнути опонента, за що відразу ж побачив перед собою червону картку і безглуздо залишив поле. Утім, Шахтар недовго залишався в більшості. Уже через кілька хвилин той же Мораес достроково завершив гру після другого попередження за небезпечний підкат.

Перемогу за ударами з одинадцятиметрової позначки здобув Шахтар, незважаючи на те що у Динамо була перевага, після того як Бойко парирував удар Соломона. У підсумку героєм серії післяматчевих пенальті став голкіпер Гірників П’ятов, який взяв два останніх удари від Миколенка і Шепелєва.

Кубок України. 1/4 фіналу

Шахтар – Динамо 1:1 (4:3 пен.)

Голи: Жуніор Мораес 57 – Денис Гармаш 9

Вилучення: Жуніор Мораес 69 – Денис Гармаш 61

Нагадаємо, раніше лідер Динамо шокував звісткою про свою травму: «Найгірші побоювання підтвердилися».

Як повідомляла Politeka, Динамо опинилося серед найкращих в авторитетному рейтингу.

Також Politeka писала про те, що Шахтар і Динамо отримали компенсації від ФІФА за участь їхніх гравців на Чемпіонаті світу-2018.