Нарешті з 1 січня 2020 року вступить в силу Закон «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупціі» стосовно визначення правового статусу викривачів корупції, їхніх прав та гарантій захисту; забезпечення умов для розкриття інформації про корупцію; унормування порядку розкриття викривачем корупції інформації; звільнення від юридичної відповідальності викривачів корупції за розкриття інформації про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення; забезпечення держзахисту викривачів корупції, зокрема захисту їх трудових прав.

Водночас цей закон доповнюється статею 53-7 «Винагорода викривачу», яка передбачає, що право на винагороду має викривач, який повідомив про корупційний злочин, грошовий розмір предмета якого або завдані державі збитки від якого п‘ять тисяч і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на час вчинення злочину, зокрема через засоби масової інформації, журналістів, громадські об’єднання та професійні спілки, які визначені як зовнішні канали. Також закон передбачає внутрішні ( способи захищеного та анонімнооо повідомлення інформації керівнику або уповноваженому підрозділу органу, де викривач працює, проходить службу чи навчання або на замовлення яких виконує роботу ) та регулярні канали ( анонімне інформування викривачем зокрема НАЗК) повідомлення НАЗК.

При цьому НАБУ, НАЗК та інші спеціально уповноважені суб’єкти в цій сфері зобов’язані створити захищені анонімні канали зв‘язку, через які Викривач може здійснити повідомлення, гарантовано зберігаючи свою анонімність.

Анонімні повідомлення про можливі корупційні правопорушення підлягають перевірці у строк не більше 15 днів, продовження перевірки до 30 днів.

Викривач користується усіма видами правової допомоги, передбаченої Законом « Поо безплатну правову допомогу» або залучити адвоката самостійно.

Популярные статьи сейчас

Пожар в одесском колледже: самые страшные опасения сбылись

Погода разошлась не на шутку, зима снова удивит украинцев: появился точный прогноз

Полуголая Каменских засветила больше, чем хотела, украинцы в ужасе: "Фу, как противно"

Дорофеева без штанов засветила лишнее прямо на сцене: «Какие идеальные…»

Показать еще

Розмір винагороди Викривачам корупціі має становити 10%  від грошового розміру предмета корупційного злочину або завданих державі збитків після ухвалення обвинувального вироку суду.

Розмір винагороди не може перевищувати трьох тисяч мінімальних заробітних плат, встановлених на час вчинення злочину.

Виплати Викривачам пропонують визначити кошти, що надходять від відшкодування збитків державі, від сплати  санкцій ( штрафів тощо) за рішенням судів, прийнятими у справах щодо вчинення корупційного або пов‘язаного з корупцією правопорушення, які виявив Викривач.

Також Викривач забезпечується охороною.

Тож чекаємо на вступ цього

Закону з 1 січня 2020 року.

Держава повинна процвітати, ставати заможньою, а не втрачати і занепадати від корупціі.

Соломатіна Ганна Жоржівна, Екс-керівник Департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя НАЗК