Багато українців зізнаються, що в цьому році у них не буде можливості для відпочинку
Майже чверть жителів України в 2018 році не планують відпочивати, оскільки у них не буде такої можливості. А ще більше 40% будуть відпочивати вдома.
При цьому кількість українців, які мають намір відпочити за кордоном, збільшилася в порівнянні з минулим роком.
Про це свідчать дані опитування громадської думки, яке провів Київський міжнародний інститут соціології.
Кількість тих, хто має намір залишатися вдома, збільшилася з 37,5% в 2016 році до 41,3% в цьому. Понад 8% планують поїхати в Карпати або ж в іншу туристичну локацію в Україні.
Ще 6,5% українців мають намір відпочивати на дачі або в заміському будинку, а 4,3% поїдуть до родичів у село. Крім того, 4,1% учасників опитування збираються відпочивати за кордоном. У 2017 році цей показник становив 2,9%.
Цікаво, що кожен сотий опитаний зізнався, що має намір поїхати в окупований Крим.
Примітно, що жінки частіше відповідали, що будуть відпочивати вдома (44,5% в порівнянні з 37% чоловіків). Однак чоловіки частіше за жінок відповідали, що у них не буде можливості відпочити (25,1 і 20,1% відповідно).
Також жінки частіше вибирали варіант “буду відпочивати на дачі/в заміському будинку”, але більший відсоток чоловіків планує їхати за кордон або в окупований Крим.
Передбачувано, будуть відпочивати вдома або взагалі не зможуть собі це дозволити більш вікові люди. А ось серед молоді 13,4% мають намір поїхати в Карпати або в інше місце в Україні, а ще 8,4% – відпочити за кордоном.
Нагадаємо, після окупації Криму переважна більшість туристів назавжди забула про колись популярний напрямок для відпочинку.
Нинішній туристичний сезон знову буде провальним для Криму, адже потік туристів скоротився більш ніж в чотири рази. Про це заявив колишній міністр курортів і туризму АР Крим Олександр Лієв.
“У мирний час Крим приймав 6 мільйонів туристів. З них близько 4,5 мільйона були жителями України, близько 1 мільйона – жителі РФ, решта – жителі інших держав, в першу чергу, Білорусі та Прибалтики, а також країн Євросоюзу”, – повідомив він.
Лієв уточнив, що в останні роки на окупованому півострові відпочиває всього 1,15-1,20 млн туристів, серед яких 1,05 – 1,10 млн є жителями РФ. Водночас з України в Крим на відпочинок зараз їздить всього близько 100 тис. осіб.
Джерело: “24 канал”
Графіки відключення світла у Чернігові на 4 березня: багато вулиць знеструмлять, список адрес
Графіки відключення світла у Запоріжжі та області на 4 березня: які адреси охоплять довгі вимкнення
Завершення опалювального сезону в Запоріжжі: коли містяни залишаться без тепла у 2026 році
Нова система оплати за проїзд у Львівській області: які зміни впроваджуються
Прогноз погоди з 3 по 12 березня у Харкові: стало відомо, коли прийде різке потепління
Графіки відключення світла у Київській області на 3 березня: де українці довго будуть без електрики
Грошова допомога для ВПО у Харківській області: українцям розкрили, скільки можна отримати
Графіки відключення світла у Дніпропетровській області на 3 березня: кому потрібно бути готовими до вимкнень
Гуманітарна допомога для пенсіонерів в Одесі: хто має право на участь в цій програмі
Доплати для пенсіонерів у Полтавській області: хто може розраховувати на більші суми
Доплати для пенсіонерів у Харківській області: що зміниться у 2026 році
Новий графік руху поїздів у Харкові: які саме зміни запроваджено
Підвищення тарифів на комунальні послуги в Одеській області: які ціни оголосив водоканал
Безкоштовні продукти для ВПО та пенсіонерів у Запоріжжі: де видають гуманітарну допомогу
Завершення опалювального сезону 2026 в Полтавській області: коли можуть вимкнути батареї
Завершення опалювального сезону 2026 в Кіровоградській області: коли воно відбудеться
Завершення опалювального сезону 2026 в Харкові: коли можуть відключити батареї у місті
Грошова допомога для ВПО та пенсіонерів у Харківській області: українцям приготували нову підтримку, як отримати
НАТО, імперська логіка чи провал стримування: американська експертка оцінила, чому росія напала на Україну
Новий графік руху поїздів у Харківській області: що змінилося для пасажирів у березні 2026
Робота для пенсіонерів у Львівській області: де можна отримувати 38 тисяч гривень зарплатні
Безкоштовні продукти для ВПО та пенсіонерів у Полтаві: яка інформація відома щодо видачі
Завершення опалювального сезону в Миколаївській області: коли у 2026 році батареї стануть холодними
Подорожчання проїзду в Херсоні: як було переписано ціни
Прогноз погоди з 4 по 10 березня у Харкові: названо дату, коли повернеться сильний сніг
Нова система оплати проїзду в Хмельницькому: що саме змінилося
Графіки відключення світла у Київській області на 4 березня: в яких населених пунктах на багато годин зникне електрика