Українцям розповіли, як з 1 липня буде надаватиметься медична допомога, якщо до цього часу не підписано декларацію з лікарем

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

«Від імені деяких установ охорони здоров’я поширюють неправдиву інформацію, що з 1 липня цього року люди, які не підписали декларацію з терапевтом, педіатром або сімейним лікарем, будуть отримувати тільки невідкладну допомогу.

Цей факт не відповідає дійсності. Право на медичне обслуговування гарантується Конституцією та іншими законами України», — йдеться у повідомленні.

Ймовірною причиною таких повідомлень є зміна системи фінансування для 149 медустанов первинки, які вже уклали договори з Національною службою здоров’я України.

Популярные статьи сейчас

42-летняя Ани Лорак счастлива и больше не одинока, фото нежностей: "Мой защитник"

"Холостяк" Макс Михайлюк публично отчитал беременную возлюбленную: "Застегнись"

Дан Балан ошеломил кадрами со свадьбы, невестой оказалась известная ведущая: "Очень круто, счастья молодым!"

Полураздетая Кароль разочаровала вульгарной выходкой: "Зачем на Юли Саниной мужа залезла?"

Трагическое ЧП в Киеве: на улице средь бела дня внезапно оборвалась жизнь человека, что произошло

Показать еще

поликлиника

Нова система фінансування означає, що до кінця 2018 медичні установи, які уклали угоди з НСЗУ, отримуватимуть кошти за двома механізмами.

За кожного пацієнта, який підписав декларацію з сімейним лікарем, держава буде виділяти 370 грн із застосуванням вікових коефіцієнтів.

Додатково ці заклади будуть отримувати по 240 грн за пацієнтів, які проживають на території обслуговування закладу, але ще не підписали декларацію про вибір лікаря.

Крім того, як утвержадют у відомстві, установи охорони здоров’я, які тільки готуються підписати договори з НСЗУ, в третьому кварталі отримають фінансування за принципом медичної субвенції.

Незалежно від механізму фінансування держава продовжує оплачувати медичне обслуговування кожного українця.

Нагадаємо, як писала Politeka, українці знову страждають від хвороби, яка відправляє до лікарні тисячі людей.

У країні знову розбушувалася епідемія кору. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ, за 23-й тиждень 2018 року на кір захворіло 1345 чоловік, з них 822 дитини. 24-й тиждень принесла ще більше жахливу статистику: 1401 хворий, з яких 841 дитина.

З початку цього року на кір захворіли майже 22 тис. осіб, а в результаті ускладнень загинули 11 українців, серед яких 7 дітей. Для порівняння, за весь минулий рік на кір захворіло всього 4782 людини.