20-річна харківська українська плавчиня-синхроністка Єлизавета Яхно отримала приз на церемонії нагородження кращих спортсменів 2018 року за версією FINA

Її визнано найкращою синхроністкою світу 2018 року. Нагороду українці вручила Міжнародна федерація плавання, повідомляється на офіційній сторінці організації в Twitter.

Влітку Яхно посіла друге місце на чемпіонаті Європи-2018 з літніх видів спорту. У фіналі технічної програми солісток українка набрала 91.3517 бали, ставши срібним призером. Яхно поступилася 2.1299 бали росіянці Світлані Колесніченко і випередила італійку Лінду Черруті.

Раніше на цьому чемпіонаті Європи Яхно тричі піднімалася на п’єдестал пошани: в технічній програмі разом з Анастасією Савчук, а також двічі в команді.

Дівчина є чотириразовим призером чемпіонату світу і семиразовим призером чемпіонату Європи з синхронного плавання. Входить до складу національної збірної України.

Раніше повідомлялося, що український плавець Андрій Говоров встановив новий світовий рекорд на дистанції 50 метрів батерфляєм. У фіналі змагань в Римі (Італія) Говоров показав час 22,27 секунди. Таким чином, українець на 0,16 секунди поліпшив попередній світовий рекорд, який з 2009 року належав іспанцю Рафаелю Муньосу.

Ще одна гордість українського спорту, плавець Михайло Романчук, тріумфально завершив виступ на чемпіонаті світу з плавання на короткій воді в китайському Ганчжу. У фіналі запливу на 1500 метрів вільним стилем він здобув, ставши чемпіоном світу. Український плавець подолав дистанцію за 14: 09.14, що є рекордом чемпіонатів.

Основний конкурент українця, діючий олімпійський чемпіон італієць Грегоріо Пальтріньері, показав результат 14: 09.87, відставши від переможця всього на 0,73 секунди. Третє місце посів норвежець Хенрік Крістіансен, поступившись українцеві 10.25 секунди.

Перемога Романчука стала першою за шість років для української команди в рамках чемпіонатів світу на короткій воді. Останній раз золоту медаль завоювала Дарина Зевіна в Стамбулі в 2012 році на дистанції 200 метрів на спині.

Нагадаємо, українська легкоатлетка встановила рекорд.

Як повідомляла Politeka, українська спортсменка стрімко увірвалася у великий теніс.

Також Politeka писала, що українка привезла «золото» з чемпіонату Європи з карате.