Україна виглядає архаїчно на ринках капіталу, не маючи фінансових інструментів, якими користуються у світовій практиці. Тому задача народних депутатів  - надати такі можливості ринку шляхом ухвалення законодавчих актів, які відповідають основним сучасним тенденціям розвитку світового ринку капіталу

Про це у фінансовому комітеті Ради, під час круглого столу з обговорення  законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів (реєстраційний №2284), заявив народний депутат від «Батьківщини» Андрій Ніколаєнко.

Він, як голова профільного підкомітету з питань ринку капіталів, інших регульованих ринків, цінних паперів та похідних фінансових інструментів (деривативів), модерував круглий стіл.

«Один із способів реанімації кволого фондового ринку України – це запровадження такого інструментарію, як інфраструктурні облігації, та стимулювання випусків іпотечних облігацій. Ці інструменти можуть полегшити реалізацію багатьох важливих інфраструктурних проектів  в Україні», - заявив Ніколаєнко.

Популярные статьи сейчас

Телеведущий погиб страшной смертью прямо на съемках, коллеги только наблюдали: видео

Суперблондинка Полякова ошарашила изменениями во внешности: такой ее еще не видели

Эмили Ратаковски вышла в люди без лифчика: заснять удалось все

Бывший любовник Собчак рассказал, как избавился от светской львицы: "Знакомил с мужиками и..."

Показать еще

Він нагадав, що інфраструктурні облігації – це облігації, кошти від розміщення яких мають цільове призначення: фінансування будівництва (модернізації) об'єкту інфраструктури або окремих етапів реалізації інфраструктурного проекту. Тобто, у них є дві ознаки, що відрізняють їх від звичайних облігацій: цільове призначення і прив’язка до проекту. Залежно від того, яким є інфраструктурний проект – загальнонаціональним, місцевим чи корпоративним – інфраструктурні облігації можуть випускатись державними, муніципальними чи корпоративними структурами та фондами.

Широке застосування інфраструктурні облігації отримали в США, Австралії, Чилі, Індії, Китаї, Казахстані, а в Європі інфраструктурні облігації випускаються здебільшого для реалізації екологічних та соціальних проектів, більше всього у Нідерландах, Іспанії, Франції та Німеччині. На фінансування за допомогою розміщення облігацій припадає, за різними оцінками, більш ніж  15% світових інвестицій в інфраструктуру.

«Чому в суспільстві поширена думка, що фондового ринку в Україні немає? Тому що реальний сектор не відчуває його існування. Запровадження інфраструктурних облігацій та забезпечення умов для випусків іпотечних облігацій дозволять дати чіткий сигнал – користуйтесь цими інструментами там, де потрібні чиста питна вода, каналізація, дороги, енергетика, доступне житло. Нагадаю, що модернізація інфраструктури – це ринок з обсягом потенційних інвестицій, співмірних з ВВП України», - резюмував Андрій Ніколаєнко.

У круглому столі взяли участь представники державних регуляторів та фахівці ринку капіталів.