Верховна Рада врахувала лише частину правок і зауважень Асоціації міст України до закону №3275 щодо заходів із забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку із коронавірусом.

Але все ж багато пропозицій місцевих громад не були взяті до уваги. А це означає, що знову будуть значні недоотримання коштів місцевими громадами. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив в ефірі 24 каналу, пише Главком.

«Цей законопроект - дискримінаційний. Це - грабунок місцевих бюджетів. Так, частину наших правок врахували, але все ж багато пропозицій не було взято до уваги. А це означає, що знову будуть значні недоотримання коштів місцевими громадами», - сказав Кличко.

Він підкреслив, що як голова Асоціації міст України і мери ще 22 міст підписали і спрямували звернення до президента, прем'єрміністра та Верховної Ради не ухвалювати цей законопроект до його доопрацювання та врахування пропозицій Асоціації міст України.

Всупереч позиції президента і прем'єрміністра, яку вони задекларували на зустрічі з мерами, депутати не дослухалися до вимог місцевих громад, і ухвалили законопроект, в якому створили несправедливі умови для бізнесу, та забезпечили окремому великому бізнесу надприбутки за рахунок податків до бюджетів всіх рівнів.

Популярные статьи сейчас

Курс доллара взлетит до 40 гривен, украинцы поплатятся за перемены в Нацбанке: "Абсолютное зло"

Русская Кардашьян засветила неприлично большую красоту в купальнике: "Горячая поза"

НБУ выпустит новые деньги, украинцам показали, как они выглядят: "войдут в обращение с 3 августа"

Разгоряченная Асмус показала шалости под душем: "Что делает вторая рука?"

Показать еще

Так, через вже запроваджені зміни у податковому законодавстві та заходи з обмеження діяльності деяких суб’єктів господарювання місцеві бюджети матимуть втрати щонайменше 15,6 млрд грн. Тільки втрати бюджету столиці - в умовах боротьби з коронавірусом - становитимуть близько 1,6 млрд грн. А через схвалення законопроекту №3275, у громад не буде коштів на зарплати медикам, вчителям, соцпрацівникам, вихователям, працівникам транспорту і ЖКГ.

«Сьогодні мери інших міст ставлять мені питання, а як нам далі жити в таких умовах? На сьогоднішній день боротьба з коронаврісуом в першу чергу лежить на плечах мерів міст. До нас звертаються з вимогою надати обладнання, тести, маски. Це великі витрати! А в нас ще й забирають гроші», - додав він.

Так, АМУ пропонувала замість повного звільнення бізнесу (того, що працює і не працює) від сплати податку на землю та на нерухомість впровадити відтермінування відповідних сплат для непрацюючого бізнесу на березень-квітень. Та надати можливість місцевому самоврядуванню ухвалювати рішення про перегляд податкових ставок по всіх видах місцевих податків і зборів для підтримки того бізнесу, що через впроваджені обмежувальні заходи наразі поніс найбільші втрати.

Натомість парламент схвалив половинчасті рішення. 

Як повідомлялося, за прийняття законопроєкту №3275 в цілому проголосували 312 народних депутатів