Пока общество требует новых лиц и кардинальных изменений, некоторые «старожилы» Верховной Рады не планируют сдавать свои мандаты. Сегодня поговорим об одном из них — Олег Кулинич. Семь лет Олег Кулинич работает на депутатском поприще в Верховной Раде и снова идет по мажоритарке по 147-му округу. Однако, на кого и работает ли вообще — вопрос.
Як повідомляє новинний портал «Акценти«, депутат-мажоритарник від 147-округу Олег Кулініч намагається втретє “пробратися” до Верховної ради. На відміну від конкурентів він вже сім років ходить з мандатом. Давайте ж підведемо підсумки його праці.
Черговий кнопкодав
Олег Іванович полюбляє хизуватись своєю ефективністю у Верховній раді. Дійсно, за даними сайту парламенту, він “лише” 31 раз прогуляв засідання без поважної причини. Проте у Олега Івановича важлива місія у фракції “Відродження” — він голосує і за себе і за того хлопця.
Аналітики та журналісти не раз фіксували як депутат фракції голосує чужими картками натискаючи кілька кнопок за одне голосування. Проблема лише в тому, що це порушення Конституції, адже там вказано, що кожен народний обранець має голосувати особисто.
Проте Олег Кулініч таким не переймається. Варто нагадати що у січні 2014 року (будучи депутатом від “Партії регіонів”) Олег Іванович взагалі приймав участь у скандальному голосуванні підняттям рук, коли опозиція заблокувала систему роботи “Рада”. Хоча регламент парламенту не передбачає такий вид голосування.
Голосував тоді нардеп за фактичне введення диктатури в країні. Схоже що він рахував, що гра варта свічок.
За що кнопкодавить?
Олег Кулініч сколотив свій статок на агробізнесі, тому й у ВР входить до аграрної комісії, що є конфліктом інтересів. Олег Кулініч є співавтором безлічі поправок до аграрної сфери.
Більшість з них не пройшло (90%). Тобто, коефіцієнт корисної дії нашого кандидата вкрай низький. Можливо тому, що більшість його ініціатив стосувались захисту його бізнесу.
Наприклад пан Кулініч хотів змінити мінімальну вартість оренди землі сільськогосподарського призначення (з 3% до одного відсотка від оцінки вартості землі). Дуже зручно для власника аграрного холдингу (ТОВ “Октан”). Не пройшло.
Не пройшла й пропозиція Кулініча ввести 40% відшкодування державою вартості нової С/Г техніки для агропідприємств. Також мова йшла про здешевлення кредитів, що спрямовані на придбання нової техніки. Формально Олег Іванович подавав цей законопроект як турботу про вітчизняного виробника сільськогосподарської техніки.
Проте не треба бути економістом аби зрозуміти, що в такому разі держава повинна допомагати напряму виробнику, а не агрофірмі що купує. Тобто, насправді, у разі прийняття цієї поправки, вигоду отримувало с/г підприємство, якому держава відшкодувала 40% вартості закупки.
Як робити гроші на смертях власників земельних ділянок?
Кулініч є автором зміни до земельного кодексу країни — Закон України “Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли”.
Він регулює питання оренди земельних ділянок після смерті їх власника. Врегулював на користь агропідприємств, а не власників. Так, після смерті власника спадкоємець не може переглянути умови оренди земельної ділянки допоки остання не закінчиться.
І що найцікавіше, якщо за земельну ділянку йде спір між спадкоємцями, а оренда завершилась, то її термін автоматично продовжується поки спір не завершиться, а це роки. Все це дуже зручно для власників аграрних підприємств (наприклад самого Івана Кулініча) й не дуже зручно для спадкоємців. Ось так, на рівному місці, депутат створив зручну схему збагачення для свого бізнесу на смерті людей.
Що на виході?
Загалом Олег Кулініч є співавтором майже 50 правок та законопроектів, проте з них лише одиниці дійшли навіть до розгляду. Хоча Олега Івановича не назвеш опозиційним депутатом, адже його фракція у більшості випадків давала голоси за ініціативи Петра Порошенка та його партії.
Більшість законотворчих ініціатив Олега Кулініча стосувались аграрної сфери, де у депутата сильно виражений конфлікт інтересів, адже по суті він захищає агропідприємства (зокрема своє).
Наприклад, ледь не феодальний устрій оренди землі: здешевлення оренди та продовження терміну його дії. Також він лобіював купівлю с/г техніки за рахунок держави. Тобто свої інтереси він відстоював на повну.
При цьому голосував він не лише сам, а й за своїх колег. Проте майже не займався тим, чим потрібно займатися депутату — регулювання тих питань, де закон не захищає права людей. У тих же питаннях оренди землі.
Не секрет, що у районах є прецеденти коли люди навіть через суд не можуть розірвати договір оренди земельної ділянки з підконтрольним Кулінічу ТОВ “Октан”, бо чинне законодавство не на їх боці й навряд чи буде, якщо інтереси людей у раді представлятиме аграрій-феодал Олег Кулініч.