В условиях стремительного развития частного сектора школьного образования в Украине этот вопрос сегодня звучит особенно актуально. Первый ответ является вполне естественным: каждый хочет для своего ребенка самого лучшего. Современные родители школьников сами получили среднее образование в государственных школах, и хотя в обсуждениях вопросов школьных инноваций в социальных сетях можно услышать неоднократные одобрения содержания программ и структуры расписания в тех школах, не секрет, что мало у кого в памяти отсутствуют воспоминания о недостатках школьной жизни, которые непосредственно повлияли на сегодняшнее отношение к этому вопросу. Желая защитить своего ребенка от проблем, с которыми пришлось столкнуться самим, современные родители обращают свой взгляд на частные школы.

Не менш важливою причиною є також орієнтованість батьків на майбутнє. Будучи зануреними у вир сучасного життя, вони відчувають дисонанс між знаннями та навичками, сформованими під час навчання у державних школах, та вимогами, які висуває перед людиною ХХІ ст. Тож бажання підготувати свою дитину до дорослого життя у руслі інноваційних змін також можна назвати природнім.

Але чи залишається бажання батьків дати дитині кращу освіту та забезпечити компетентностями, важливими для завтрашнього дня, романтичною ілюзію? Чи відповідає їхнім очікуванням  приватна освіта? Перевірити це цілком об’єктивно дозволяє занурення у життя приватних шкіл, зокрема, на прикладі технологічного ліцею «Ліко».  

            Усі плюси приватної школи можна об’єднати однією ідею : тут все заради дитини. Звичайно, ця теза не нова і лежить в основі будь-якої освіти. Але у той час, як зміни в державній школі наштовхуються на величезну кількість підводних каменів, приватна школа в змозі надати інноваціям правильне русло. 

            Починаючи з облаштування шкільного простору, в якому зручно в усіх смислах жити, хочеться перебувати, та закінчуючи постійним розвитком / саморозвитком вчителів приватна школа в усьому орієнтується на забезпечення дитині щасливого життя. А це означає співпрацю не лише в середині команди вчителів, а й між батьками, педагогами, учнями. Єдність цінностей, покладена в основу життя приватної школи, вимагає неабияких зусиль від усіх дорослих, але важливість ідеї варта засобів, адже формуючи навчальний процес та позаурочну діяльність школи педагоги та батьки змінюються самі, досягається порозуміння поколінь.

Популярные статьи сейчас

Внезапно умер популярный музыкант: "настоящая легенда русского шансона"

Скандальная Мендель унизила Коломойского, ситуация накаляется: громкое заявление

Черная тайна Путина раскрыта, "миллионы всего за несколько дней": подробности скандала

Раздетая MARUV устроила на берегу моря откровенные танцы перед красавчиком: "Не останавливайся!"

Показать еще

            Вчителі приватної школи мають можливість приділити кожній дитині більше уваги, бути ближчими до неї. Це впливає як на навчання, так і на самопочуття учнів. Орієнтація на золотий стандарт уроку, передові тенденції освіти у різних країнах забезпечує постійний пошук таких методів навчання, які акцентують мотивацію учнів, відповідальне ставлення до навчання ( як модус відповідальність за власне «Я»), зацікавленість усім, що відбувається в школі. Завдяки цьому діти беруть участь у міжнародних олімпіадах з різних предметів як, наприклад, в Міжнародних олімпіадах з математики в Гонконзі та Анталії, де здобувають свої перші такі важливі перемоги. Та у міжнародних змаганнях з робототехніки, читців поезії, театральних виступів, спорту.

            Чи не найважливішим плюсом приватної школи є стрімкий рух у перед: постійне оновлення усіх складових шкільного життя заради віднайдення найбільш дієвих механізмів для конструктивного та щасливого навчання.

Автор: Олена Кухаревська , директор Технологічного ліцею «Ліко»