Донецький Шахтар не зміг обіграти Ліон у вирішальному матчі групового етапу Ліги чемпіонів і завершив виступи в турнірі

У середу, 12 грудня, Шахтар в Києві на НСК Олімпійський провів заключний матч групового етапу Ліги чемпіонів проти французького Ліона.

У вирішальному поєдинку, в якому донецький клуб для продовження виступу в турнірі влаштовувала тільки перемога, Гірники змогли відіграти тільки на нічию.

У середині першого тайму Шахтарю вдалося відкрити рахунок в матчі – гравці Ліона не змогли перервати пас Ісмаїлі в центр штрафного майданчика, де перебував Жуніор Мораєс, який без проблем вразив ворота французького клубу. Проте в другій половині зустрічі Гірникам довелося переважно захищатися від атак Ткачів, які в підсумку завершилися взяттям воріт. На 65-й хвилині Фекіру незважаючи на щільну опіку опонентів вдалося відправити м’яч у дев’ятку воріт донецької команди практично з лінії штрафного майданчика.

Шахтар – Ліон 1:1

Голи: Жуніор Мораєс 22 – Набіль Фекір 65

Шахтар: Андрій Пятов, Сергій Кривцов, Давид Хочолава (Богдан Бутко 46), Тарас Степаненко, Тайсон, Жуніор Мораєс, Марлос (Сергій Болбат 87), Микола Матвієнко, Майкон, Ісмаїлі, Віктор Коваленко (Кайоде 83)

Ліон: Антоні Лопеш, Джейсон Денайер, Марселу, Уссем Ауа, Бертран Траоре (Тангано Н’Домбеле 72), Мемфіс Депай (Мусса Дембеле 80), Набіль Фекір (Лео Дюбуа 89), Фернандо Марсал, Ферлан Менді, Кенні Тете, Лука Тусар

Попередження: Сергій Болбат 87 – Фернандо Марсал 8, Набіль Фекір 68

Таким чином, Шахтар після нічиєї 1:1 з Ліоном припиняє свої виступи в Лізі чемпіонів нинішнього сезону, але, посівши третє місце з шістьма очками, зіграє в Лізі Європи.

Виграв групу, в якій виступав донецький клуб, Манчестер Сіті, в активі якого 13 балів. Ліону вдалося зберегти другу позицію з вісьмома пунктами, а виступи в єврокубках припинив Гоффенгайм, набравши всього три очки.

Нагадаємо, після введення в десяти областях України воєнного стану Шахтарю довелося шукати нове місце для проведення заключного матчу групового етапу Ліги чемпіонів проти Ліона.

Як наслідок, поєдинок, який повинен був відбутися 12 грудня в Харкові на ОСК Металіст був перенесений до Києва на НСК Олімпійський, повідомляє офіційний сайт донецького клубу.

Напередодні рішення про заборону на проведення матчів в українських регіонах, де введено воєнний стан, або в місцях, куди можна дістатися лише через такий регіон, було прийнято Союзом європейських футбольних асоціацій (УЄФА).

Варто зазначити, що після гри Шахтар – Ліон на наступний день, 13 грудня, на НСК Олімпійський повинен відбутися матч заключного туру групового раунду Ліги Європи Динамо – Яблонець.

Нагадаємо, раніше УЄФА змінив час початку матчів в Лізі чемпіонів, починаючи з нинішнього сезону.

Як повідомляла Politeka, Європейський футбольний союз також створить новий турнір для європейський клубів. Його старт повинен відбутися в сезоні-2021/22.

Також Politeka писала про те, скільки отримає Шахтар за виступ в Лізі чемпіонів.