Політичний аналітик Максим Вілкулов розповів про те, як боротьба Індії та Китаю за клаптик землі може перерости в масштабну війну країн з населенням більш ніж в 1 млрд

Зокрема, за словами експерта, мова йде про плато Доклам, яке в Китаї вважають за краще називати Донланг.

Розташоване на стику кордонів трьох держав — Індії, Китаю і крихітного гірського королівства Бутан — воно перетворилося на справжнє яблуко розбрату між Пекіном і Нью-Делі.

Столкновение гигантов: Индия и Китай играют мускулами на границе

«На початку червня китайські інженери почали будівництво дороги, яка повинна з’єднати Доклам з китайським Тибетом, попередньо знісши, за твердженнями індійської сторони, два бункери в цьому районі.

У відповідь 18 червня індійські військові зайняли частину плато, перешкодивши будівництва. У Делі стверджують, що плато Доклам належить королівству Бутан, яке фактично перебуває під протекторатом Індії «, — повідомив Вілкул.

Популярные статьи сейчас

Подросшая дочь Пугачевой и Галкина произвела фурор в Сети одним кадром: «Копия мамочка, такая же…»

Ушел из жизни известный актер-сердцеед из культовых сериалов 90-х: трагические подробности

"Гастрольный муж" Поляковой выдал ее пикантные секреты и с кем у них "тройничок": "А что тут такого?"

Победителя "Голосу країни" Лазановского едва не хватил удар после слов Никитюк: "Жду..."

Замешанная в скандале с разводом Дзидзьо Цибульская открылась перед Осадчей: "Рассказала все, как есть"

Показать еще

За його словами, в Пекіні говорять про своє право на територію і посилаються всі на той же договір 1890 року про державний кордон, який Нью-Делі не визнає. У підсумку, КНР вимагає виведення індійських військових для початку діалогу щодо спірних питань, Індія ж наполягає на обопільній виведення солдатів.

Тоді ж, в червні, відбулося зіткнення між звиклими розглядати один одного в приціл прикордонниками двох країн.

«Ситуація в 1962 році була іншою і Індія 2017 року — інша», — зазначив в червні глава оборонного відомства Індії Арун Джетлі, підкресливши готовність індійської армії протистояти будь-яким загрозам у відповідь на китайську вимогу про виведення військових з плато Доклам

«Ви на території Китаю, і якщо ви не хочете війни, ви повинні піти з нашої території», — парирував керівник Центру міжнародного співробітництва Міноборони Китаю полковник Чжоу Бо.

Вілкул вважає, що проти спроб примирення і розумних компромісів грає також внутрішньополітичний контекст в обох країна.

«Восени в КНР відкривається XIX з’їзд китайської Компартії, на якому Сі Цзиньпін розраховує остаточно зачистити внутрішньопартійну опозицію і поставити під повний контроль найбільшу політичну силу планети. Непроста ситуація і у глави індійського уряду Нарендри Моді. Правляча партія розколота, а її популярність різко знизилася після ряду непопулярних реформ «, — пояснив він.

Раніше Вілкул розповів про суперництво Китаю і Індії в азіатському регіоні.

Джерело: Politeka