Київ на межі колапсу: на газового монополіста подали до суду

Київ на межі колапсу: на газового монополіста подали до суду

КП «Київтеплоенерго» звернулося до Господарського суду Києва з позовом до ВАТ «НАК» Нафтогаз «про визнання укладеними договорів про постачання природного газу

Як стверджують в київській міськдержадміністрації, за розпорядженням Кабміну на «Нафтогаз України» покладено спецобязательство з постачання природного газу.

Слід зазначити, що чинне законодавство України не передбачає права «Нафтогазу» відмовити «Київтеплоенерго» в укладенні договорів на постачання природного газу.

нафтогаз-газпром

«Позиція міста незмінна: необхідно негайно укласти угоду на поставку газу і повернути людям гарячу воду, і паралельно з цим, в форматі предметних переговорів, врегулювати проблему заборгованості. На сьогоднішній день до сих пір остаточно не визначена сума боргу» Київенерго «перед НАК» Нафтогаз «, частина цієї суми є предметом судового розгляду, тому передача цих боргів навіть теоретично неможлива», — констатував заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.

За словами чиновника, позиція «Нафтогазу» в питаннях життєзабезпечення міста і нерозуміння масштабних негативних наслідків, до яких призведе відсутність газопостачання, може перетворитися в надзвичайну ситуацію регіонального масштабу.

В результаті в Україні можуть бути відключені від газу 129 населених пунктів в 16 областях, якщо уряд не передбачить у тарифі на газ для кінцевих споживачів плату за використання мереж «Нафтогазу» і його підприємств.

Нагадаємо, Київ опинився на межі енергетичного колапсу. З початку травня через розбірки монополістів без гарячої води в столиці залишаються близько третини киян.

Більш того, через конфлікт міської влади з НАК «Нафтогаз України» до середини літа ситуація може погіршитися, а частина киян залишаться ще й без світла. Під загрозою може опинитися і опалювальний сезон.

Як писала Politeka, за словами радника мера Києва з питань житлово-комунального господарства Юлії Грамотної, найближчим часом в Києві може розпочатися колапс у вигляді масових відключень електроенергії і гарячої води.

«Основна проблема не з інфраструктурою, проблема в конфлікті з «Нафтогазом». «Київтеплоенерго» з того моменту, коли воно стало виконавцем послуг, необхідно укласти договори на поставку газу. «Нафтогаз» відмовляється укладати ці договори, аргументуючи відмову тим, що місто нібито повинен заплатити борг, який був накопичений в період роботи «Київенерго». Це близько 5 млрд грн», — заявила радник.

материалы рубрики
Левый берег смоет фекалиями: Киеву грозит коммунальная катастрофа из-за авантюры Пантелеева, — СМИ Киев
Левый берег смоет фекалиями: Киеву грозит коммунальная катастрофа из-за авантюры Пантелеева, — СМИ
Расправу над школьницей в Киеве сняли на видео: «поставили на колени» Киев
Расправу над школьницей в Киеве сняли на видео: «поставили на колени»
Очевидцы сняли на видео жуткое ЧП в Киеве: «демоническая картина» Киев
Очевидцы сняли на видео жуткое ЧП в Киеве: «демоническая картина»