Сьогодні, 27 грудня, в ході обміну полоненими вдалося звільнити відомого вченого — релігієзнавця Ігоря Козловського

Нагадаємо, 63-річний Козловський знаходився у полоні бойовиків так званої «Донецької народної республіки» з січня 2016 року.

Тоді в його квартирі провели обшук і відвезли в один з підвалів «МГБ ДНР» — з квартири вченого винесли техніку і документи. Затримання відбулося буквально відразу після того, як в Донецьку намагалися підірвати пам’ятник Леніну. При цьому офіційних коментарів з приводу його затримання не було. Його затримали або за зберігання боєприпасів / шпигунство, або неправильне листування в Facebook. Козловський не вів політичну діяльність.

Козловський не залишав окуповане місто, оскільки там жив паралізований син Святослав, якого після арешту батька все-таки вивезли. Родичі найняли в Донецьку адвоката, але безуспішно.

Популярные статьи сейчас

Новые доплаты получат украинцы, важное распоряжение Кабмина: "Больше шести тысяч гривен на каждого..."

Русская Кардашьян засмущала всех бесстыдным видом в крошечном бикини: "Девушка мечты"

Результаты ЗНО-2020 стали настоящим ударом, крик души украинцев: "Сами виноваты!"

Магнитные бури в августе больно ударят по украинцам, названы опасные даты: что нужно знать

Показать еще

Українська сторона в Мінську спробувала передати бойовикам списки на обмін з прізвищем Козловського ще влітку 2016 року, але в «республіці» заявили, що він шпигун.

На початку травня «військовий трибунал ДНР» засудив Козловського до тюремного ув’язнення. Незважаючи на вимоги правозахисників, бойовики терористичної організації «ДНР» перемістили вченого Ігоря Козловського з Донецька в Микитівської виправної колонії №87 в Горлівці.

Козловський відомий не тільки в Україні вчений, він закінчив історичний факультет Донецького державного університету, вчився в аспірантурі Інституту історії України НАН. Працював у Донецькому обласному виконкомі, а також у Донецькій обласній державній адміністрації — був провідним фахівцем у справах релігії. Був керівником Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків вже розформованого Донецького державного інституту штучного інтелекту. Потім працював на кафедрі філософії Донецького національного технічного університету.

Він автор наукових, науково-популярних та літературно-художніх публікацій. Його роботи перекладені багатьма мовами, він також удостоєний безлічі нагород і орденів. Козловський є дійсним членом Королівського коледжу дворянства (Португалія) і має орденський знак цієї організації, а також є почесним громадянином штату Оклахома (США). Він нагороджений медаллю Австрійського товариства Альберта Швейцера.

Як повідомлялося раніше, сьогодні з полону «ДНР» і «ЛНР» вдалося звільнити 74 осіб.

Джерело: 112.ua