Карпатский национальный парк снова в центре внимания правоохранителей

Карпатский национальный парк снова в центре внимания правоохранителей

Проблема перевода государственных заповедных земель в частную собственность – одна из наиболее острых на текущий момент. Особенно это касается таких привлекательных регионов как Карпаты

Про це повідомляє from-ua.

Знову в фокусі уваги Карпатський національний природний парк, вищі посадові особи якого підозрюються у незаконному виведенні земель природно-заповідного призначення з власності парку і передачі цих ділянок приватним особам для ведення бізнесу та інших посадових зловживаннях, повідомляє Інтернет-видання «Відкрита Україна».

Так, досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи сільських та селищних рад Яремчанської міської ради та відділу Держземагенства в м. Яремче, погодили технічну документацію та передали у власність громадянам земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства та для громадської забудови (для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд) в різних населених пунктах Яремчанської міської ради Івано-Франківської області, які відносяться до земель природо-заповідного призначення та перебуває в користуванні Карпатського національного природнього парку.

На цих землях будуються як приватні будинки, так і цілі туристичні комплекси. Це не тільки позбавляє державу цінних природних ландшафтів, але також наносить шкоду екосистемі регіону, оскільки сміття та неочищені стоки від туристичних комплексів скидаються прямо в гірські річки. За останні 10 років територія Карпатського парку стала меншою на більш, як 24 гектари, на яких незаконно приватизовано більш як 300 ділянок. При цьому, необхідно зауважити, що у власності чинного директора Карпатського національного парку Володимира Слободяна знаходиться понад 5 га земель в межах Яремче-Яблуниця, а у його заступника Олександра Киселюка – півгектара і три приватні будинки загальною площею 540 кв.м.

Водночас пралісові ділянки до тепер офіційно не індефіковані і не внесені в матеріали лісовпорядкування. Ведеться ще одне кримінальне провадження щодо вирубки і продажу деревини за заниженими цінами. Згідно інформації Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України та Прикарпатської універсальної товарної біржі ціна для лісодеревини, яка реалізовувалася Карпатським НПП по відповідних сортиментах, є значно нижча від цін, встановлених на території відповідних об`єктів природно-заповідного фонду області та середньоринкових цін по Україні. Необґрунтоване встановлення на території вищевказаного об`єкту природно-заповідного фонду низьких цін на лісодеревину різних асортиментів порід призводить до недоотримання значних коштів державним бюджетом. Тому, службові особи Карпатського НПП, допустили розтрату майна (деревини), відчуживши її по заниженій вартості, шляхом зловживання своїм службовим становищем, чим державним інтересам спричинено тяжкі наслідки.

Відтак парк стає все менш популярним серед туристів. В порівнянні з будь-яким навіть найменшим польським парком, Карпатський парк приймає відвідувачів менше в 10 разів, при тому, що потенціал Карпатського парку є суттєво більший ніж будь-який з національних парків Східної Європи.

«Ми будемо стежити за ситуацією довкола зміни керівництва Карпатського національного парку. Нова влада задекларувала намір рішуче боротися зі старими корумпованими схемами, тож подивимся, наскільки ці декларації будуть відповідати реальним діям», — резюмує «Відкрита Україна».

материалы рубрики
Официально: Вакарчук покинет Раду и вылетит из Украины, «это даже не обсуждается» Общество
Официально: Вакарчук покинет Раду и вылетит из Украины, «это даже не обсуждается»
Facebook заблокировал Politeka.net: блогер раскрыл скандальную правду, «завтра забанят и вас» Общество
Facebook заблокировал Politeka.net: блогер раскрыл скандальную правду, «завтра забанят и вас»
Друг «минера» моста Метро в Киеве заступился за него: Не за это воевал на Донбассе Общество
Друг «минера» моста Метро в Киеве заступился за него: Не за это воевал на Донбассе
Сенцов рассказал, как его пытали сотрудники СБУ: «приехали по заданию» Общество
Сенцов рассказал, как его пытали сотрудники СБУ: «приехали по заданию»
Восстановление паспорта в Украине: все правила, условия и цены Общество
Восстановление паспорта в Украине: все правила, условия и цены
Таинственный душегуб держит в страхе украинцев: число жертв растет, «набрасывается с ножом» Общество
Таинственный душегуб держит в страхе украинцев: число жертв растет, «набрасывается с ножом»
Ванга предрекла несчастье трем знакам зодиака: лузеры года Общество
Ванга предрекла несчастье трем знакам зодиака: лузеры года
Телефоны украинцев атаковали, украдены сотни тысяч: как сохранить свои деньги Общество
Телефоны украинцев атаковали, украдены сотни тысяч: как сохранить свои деньги
Смертоносная бактерия атакует, лечения нет: превращает мозг в кровавое месиво Общество
Смертоносная бактерия атакует, лечения нет: превращает мозг в кровавое месиво
Зима-2020 заморозит украинцев: затянется надолго, пугающий прогноз Общество
Зима-2020 заморозит украинцев: затянется надолго, пугающий прогноз
Студенты КНУ имени Шевченко восстали против профессорства одиозного Валерия Иванова, фото Общество
Студенты КНУ имени Шевченко восстали против профессорства одиозного Валерия Иванова, фото
Убийство Кирилла Тлявова копами: всплыл скандальный поворот, «пошел на повышение» Общество
Убийство Кирилла Тлявова копами: всплыл скандальный поворот, «пошел на повышение»