У 2017 році про Україну говорили в світі, наш прапор піднімався і звучав гімн, а імена наших співвітчизників лунали у різних куточках Землі

Politeka склала список артистів, спортсменів, політиків та інших видатних особистостей, які в 2017-му прославили Україну.

Так, ім’я Олександра Акопова, може, і не згадають відразу, зате весь світ дізнався про його подвиг. Пілот авіакомпанії Atlas Global зумів посадити при поганій видимості і граді, наосліп, дивлячись через бокове вікно, літак в аеропорту Стамбула. Град був настільки великий, що розбив ніс і лобове скло літака. Український екіпаж врятував 127 життів. Весь аеропорт «Ататюрк» аплодував нашим пілотам. Президент України нагородив Олександра Акопова орденом “За мужність” III ступеня.

У 2017 році в Києві пройшов конкурс Євробачення. І хоча учасники від України зайняли лише 24 місце, саме українські музиканти запам’яталися глядачам Євробачення – щоправда, які виступали поза конкурсом. У фіналі ONUKA вразила європейців феєричним шоу, співачка виступала з оркестром народних інструментів NAONI. Після цього виступу альбом співачки «Vidlik» потрапив в чарти iTunes в Великобританії, Швейцарії, Франції та Німеччини. Ім’я вокалістки групи – Наталія Жижченко, вона ж є автором музики, текстів і головним ідеологом групи.

онука

Наші спортсмени – гордість України, і щороку завдяки вони прославляють країну, завойовуючи титули і нагороди на найпрестижніших світових змаганнях.

Боксер Василь Ломаченко тричі за рік захистив титул чемпіона світу у другій середній вазі за версією WBO. Українець у всіх трьох боях здобув переконливі перемоги. Джейсон Соса і Мігель Марріага не змогли протистояти Ломаченку в рингу, а кубинець Гільєрмо Рігондо зазнав першої в кар’єрі поразки від українського боксера. Василь визнаний найкращим боксером року за версією Boxing News 24 і ESPN, а також отримав нагороду імені Мухаммеда Алі в номінації International Fighter of the Year від Ring 8.

ломаченко

Тенісистка Еліна Світоліна в 2017-му вперше в своїй кар’єрі і в усій історії українського жіночого тенісу потрапила до вісімки найсильніших тенісисток за підсумками сезону. За рік Еліна виграла п’ять титулів. Два рази спортсмена перемагала на турнірах категорії WTA International в Тайбеї і Стамбулі, а також отримала три трофеї на турнірах серії Premier 5 в Дубаї, Римі та Торонто. Еліну включали в список Топ-3 найкращих тенісисток планети, це дозволило їй виступити на Підсумковому турнірі WTA першою з українок за всю історію. І призові української спортсменки вже можна порівняти зі світовими зірками тенісу – $ 3 263 316 за рік.

свитолина

Вже легендарний Олександр Усик провів в 2017 роки 2 поєдинки, обидва з яких виграв. Олександр захистив титул чемпіона світу в першій важкій вазі і чемпіонський пояс в рамках Всесвітньої боксерської Суперсеріі.

усик

Перемоги українського боксу продовжує Олександр Хижняк, молодий спортсмен встиг за рік виграти чемпіонат Європи і чемпіонат світу з боксу. У планах Хижняка потрапити на наступну олімпіаду, а після цього вже пробувати себе в професійному боксі.

хижняк

Легкоатлетка Юлія Левченко в свої 20 років вже виграла молодіжний чемпіонат Європи зі стрибків у висоту, стала третьою на дорослому чемпіонаті Європи і другий на чемпіонаті світу. В кінці сезону Юлію назвали найкращою серед висхідних зірок легкої атлетики в світі, до того ж спортсменці вдалося встановити і свій особистий рекорд в цьому році – 2.01 метра.

левченко

Шаблістка Ольга Харлан у 2017 році черговий раз виграла золото на чемпіонаті світу з фехтування в Лейпцигу і здобула переконливі перемоги на кількох етапах Кубка світу. І це при тому, що Ользі довелося змагатися після важкої травми і операції. Харлан визнана за версією НОК і журналістів кращою українською спортсменкою 2017 року.

ольга харлан

Гімнаст Олег Верняєв зміг виграти дві золоті медалі і одну бронзу на чемпіонаті Європи і срібло чемпіонату світу у вправах на брусах, незважаючи на серйозні травми. У наступному році на Олега чекають складні операції, побажаємо нашому спортсмену здоров’я.