Українська біатлоністка Оксана Шишкова виграла п’яте для України «золото» на Паралімпіаді-2018 у Пхьончхані

Про це повідомляє Національний паралімпійський комітет.

Шишкова змагалася на дистанції в 10 кілометрів серед спортсменів з вадами зору.

Завдяки золотій медалі Шишкової Україна піднялася на друге місце медального заліку Олімпіади, випередивши спортсменів з Росії. На першому місці збірна зі США, яка має 6 золотих нагород.

Також медалістами в біатлоні з дистанцією 12,5 км стали українці Олександр Казів та Юрій Уткін, які здобули «срібло» та «бронзу» відповідно.

Загалом українські паралімпійці виграли 15 медалей.

13 березня український біатлоніст Тарас Радь виграв золоту медаль Паралімпіади на середній дистанції 12,5 кілометрів. Він приніс четверте «золото» українській команді.

З батьківщиною в серці: українка з США викликала фурор на Паралімпіаді і захопила силою духу

У перший день змагань на паралімпійців у Пхьончхані Україна здобула 5 медалей.

У другий змагальний день українець Максим Яровий виграв золоту медаль у лижних перегонах на дистанції 15 км сидячи. Це перше паралімпійське золото в його спортивній кар’єрі.

12 березня український спортсмен Ігор Рептюх здобув для збірної третю золоту медаль.

У Пхьончхані розігрують 80 комплектів нагород. Українські спортсмени змагатимуться в половині паралімпійських зимових дисциплін: лижних гонках, біатлоні та вперше у сноубордингу.

Зазначимо, українці вражені перемогами паралімпійців. Про це свідчать численні повідомлення в соціальних мережах: «Через терни до зірок. Ось і стали справжніми зірками!!! Так тримати!!! Продовжуйте розпочате! Нових досягнень!!!», «Цим людям велика шана,вони молодці на них треба рівнятися», «Пишаємося нашими спортсменами», «Честь і хвала», «Читаєш-і плачеш. Молодці!!!», «Молодцi – це Великий здобуток, Ви Найкращi!».

Як повідомлялося раніше, нейтральних атлетів вже перевірили на заборонені препарати на Паралімпіаді. Так, за заявою президента Паралімпійського комітету Росії (ПКР) Володимира Лукіна, 22 спортсмена з 30, які увійшли до складу нейтральної команди для участі в Паралімпійських іграх в Південній Кореї, були перевірені на допінг після приїзду в Пхенчхан.

Нагадаємо, що російські спортсмени виступають на Іграх-2018 в нейтральному статусі через масове вживання допінгу. Для участі в Паралімпіаді їм був потрібен допуск від Міжнародного паралімпійського комітету, який в підсумку отримали 30 спортсменів.