Цього разу до допінгового скандалу причетні українці

Українських веслувальників Івана Сьомкіна та Ігора Трунова позбавили бронзових медалей чемпіонату Європи 2017 року з веслування на байдарках і каное в змаганнях байдарок-двійок на дистанції 500 м.

Як повідомляє Знай.Спорт, перейдуть дуету, який посів четверте місце – росіянами Владиславу Блінцову і Олегу Гусєву.

Сьомкін і Трунов посіли третє місце в змаганнях двійок на 500 м. Пізніше вони були відсторонені за порушення антидопінгових правил, їх результати на чемпіонаті Європи анульовані.

У зв’язку з цим Європейська асоціація каное переглянула результати фіналу в даній дисципліні і прийняла рішення передати медалі росіянам, які фінішували четвертими.

Чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное 2017 року проходив з 14 по 16 липня в Болгарії.

Нагадаємо, російська спортсменка брала участь в Олімпійських іграх, не дивлячись на те, що була відсторонена від них через допінг.

Володимир Уйба, глава Федерального медико-біологічного агентства, розповів, що Надія Сергєєва, російська бобслеїстка, не мала права брати участь в Олімпійських іграх в Пхенчхані.

Уйба поділився, що ФМБА не допустило спортсменку в Південну Корею через захворювання серця. Однак, Міністерство спорту вже закрило базу, і Сергєєва поїхала, не маючи допуск на Олімпійські ігри. Дівчині потрібен був заборонений препарат, і її мати, лікар-кардіолог, дала доньці препарат, не знаючи антидопінгового законодавства.

Надежда Сергеева

24 лютого Спортивний арбітражний суд визнав Надію винною в порушенні антидопінгових правил. Допінг-проба А показала, що у спортсменки в крові виявлений триметазидин, заборонений WADA препарат. Сергєєва відмовилася від розтину проби В і поїхала з Кореї.