Після складних поєдинків у Лізі чемпіонів Шахтар може очікувати такого ж непростого жеребу в Лізі Європи

Донецький клуб, не зумівши обіграти у вирішальному матчі групового раунду Ліги чемпіонів Ліон (1:1), посів третє місце в квартеті та відправився у Лігу Європи.

При цьому Гірники потрапили в четвірку гірших команд серед тих, хто став третім у групах ЛЧ і вилетів у Лігу Європи, і тепер будуть несіяними при жеребкуванні 1/16 фіналу другого за значущістю європейського клубного турніру.

Таким чином, Шахтарю вже в першому раунді плей-офф може дістатися потенційно сильніший суперник, оскільки кошик сіяних сформують переможці груп ЛЄ та чотири кращі команди з Ліги чемпіонів серед володарів третіх місць.

На даний момент у групі сіяних команд вже знаходяться Арсенал, Айнтрахт, Бенфіка, Валенсія, Динамо Загреб, Зальцбург, Інтер, Наполі та Челсі. Ще п’ять учасників визначаться за підсумками матчів заключного туру групової стадії Ліги Європи, які відбудуться в четвер, 13 грудня.

Окрім того, у кошику сіяних буде київське Динамо і Зеніт, але суперниками Шахтаря вони стати не можуть, оскільки на цій стадії турніру між собою не можуть зіграти команди, що представляють одну національну асоціацію, а клуби з України та Росії будуть розведені.

Серед потенційних суперників Динамо вже значаться Брюгге, Вікторія, Галатасарай, Лаціо, Спортінг і Фенербахче.

Учасниця Х-Фактор, що вибула, розкрила, що відбувається за лаштунками шоу: Хотілося все кинути

Жеребкування 1/16 фіналу Ліги Європи відбудеться в понеділок, 17 грудня.

Нагадаємо, що Шахтар не зміг обіграти Ліон у заключному матчі групового етапу Ліги чемпіонів і завершив виступи в турнірі. У вирішальному поєдинку, в якому донецький клуб для продовження виступу в турнірі влаштовувала тільки перемога, Гірники змогли відіграти тільки на нічию.

У середині першого тайму Шахтарю вдалося відкрити рахунок в матчі – гравці Ліона не змогли перервати пас Ісмаїлі в центр штрафного майданчика, де перебував Жуніор Мораєс, який без проблем вразив ворота французького клубу. Проте в другій половині зустрічі Гірникам довелося переважно захищатися від атак Ткачів, які в підсумку завершилися взяттям воріт. На 65-й хвилині Фекіру незважаючи на щільну опіку опонентів вдалося відправити м’яч у дев’ятку воріт донецької команди практично з лінії штрафного майданчика.

Таким чином, Шахтар після нічиєї 1:1 з Ліоном припиняє свої виступи в Лізі чемпіонів нинішнього сезону, але, посівши третє місце з шістьма очками, зіграє в Лізі Європи.

Нагадаємо, раніше УЄФА змінив час початку матчів в Лізі чемпіонів, починаючи з нинішнього сезону.

Як повідомляла Politeka, Європейський футбольний союз також створить новий турнір для європейський клубів. Його старт повинен відбутися в сезоні-2021/22.

Також Politeka писала про те, скільки отримає Шахтар за виступ в Лізі чемпіонів.