У п’ятницю, 22 лютого, в штаб-квартирі УЄФА в швейцарському Ньоні відбулося жеребкування 1/8 фіналу Ліги Європи

Боротьбу за трофей у цьому раунді плей-офф турніру продовжать 16 команд, які стали переможцями в своїх парах в 1/16 фіналу.

Україну в 1/8 фіналу Ліги Європи представить київське Динамо, яке в двоматчевому протистоянні обіграло грецький Олімпіакос (2:2, 1:0). Ще один український клуб – донецький Шахтар – не зміг вийти в цю стадію змагань, поступившись німецькому Айнтрахту (2:2, 1:4).

Динамо - Олимпиакос, Лига Европы, Фран Соль

У 1/8 фіналу Ліги Європи зіграють Айнтрахт (Німеччина), Арсенал (Англія), Бенфіка (Португалія), Валенсія (Іспанія), Вільярреал (Іспанія), Динамо Загреб (Хорватія), Динамо Київ (Україна), Інтер (Італія), Зальцбург (Австрія), Зеніт (Росія), Краснодар (Росія), Наполі (Італія), Ренн (Франція), Севілья (Іспанія), Славія (Чехія), Челсі (Англія).

Жеребкування, під час якого 16 клубів були розбиті на вісім пар, проводилася за сліпим принципом, без сіяних команд, а представники однієї асоціації могли зустрітися один з одним.

За рішенням виконкому УЄФА, команди з України та Росії не могли потрапити в одну пару. Окрім того, Динамо автоматично потрапило в першу пару.

Зеніт – Вільярреал

Перші поєдинки 1/8 фіналу Ліги Європи будуть зіграні 7 березня, а матчі-відповіді відбудуться 14 березня.

Лига Европы, 1/8 финала

Нагадаємо, що у четвер, 21 лютого, Динамо на своєму полі провело матч-відповідь 1/16 фіналу Ліги Європи проти грецького Олімпіакоса.Після результативної нічиї з рахунком 2:2 на виїзді київський клуб зумів не тільки утримати потрібний результат, а й примножити його домашньою перемогою.

Трагічно загинув відомий блогер: останні хвилини життя потрапили на камеру

У матчі-відповіді з Олімпіакосом Динамо здобуло мінімальну перемогу завдяки точному удару новачка команди Франа Соля.

На початку поєдинку Динамо контролювало хід гри, але справді небезпечних моментів біля воріт обох команд не виникло. Уже в другій половині першого тайму господарі стали діяти більш активно, що і призвело до взяття воріт Олімпіакоса. На 32-й хвилині київська команда провела затяжну атаку, підсумком якої став дебютний гол за Біло-синіх новачка Франа Соля, який замкнув простріл на ближню штангу від Віталія Миколенка.

При цьому іспанський форвард уже в компенсований час до першого тайму мав чудову можливість оформити дубль і подвоїти перевагу Динамо, але, готуючи удар, із кількох метрів пробив прямо у воротаря Олімпіакоса, який встиг скоротити кут обстрілу.

Динамо - Олимпиакос, Лига Европы

У другій половині поєдинку Динамо, вже маючи комфортну перевагу, віддало ініціативу супернику, граючи в основному на контратаках. Грецька команда зуміла створити кілька моментів, але в небезпечних ситуаціях киян виручив Денис Бойко, зробивши відмінний сейв і нейтралізувавши вихід один на один.

Нагадаємо, раніше УЄФА змінив час початку матчів в Лізі чемпіонів, починаючи з нинішнього сезону.

Як повідомляла Politeka, Європейський футбольний союз також створить новий турнір для європейський клубів. Його старт повинен відбутися в сезоні-2021/22.

Також Politeka писала про те, скільки отримає Шахтар за виступ в Лізі чемпіонів.