Якщо влада негайно не підвищить показник прожиткового мінімуму до 3729 грн, держбюджет на наступний рік виявиться поза законом

Про це заявив співголова партії “Наш край”, народний депутат Сергій Шахов.

За його словами, влада має підвищити прожитковий мінімум до фактичного, інакше виявиться, що уряд порушив закон.

«Нещодавно окружний адмінсуд Києва визнав, що уряд у минулому році порушив закон, розробляючи держбюджет на 2019 рік. Суд вказав Кабміну, що той мав встановити прожитковий мінімум із урахуванням науково-громадської експертизи. Отже чинний держбюджет на цей рік порушує закон через занижений рівень прожиткового мінімуму», – зазначив Сергій Шахов.

Співголова партії не виключає, що держбюджет на наступний 2020 рік теж може бути визнаний судом незаконним.

Популярные статьи сейчас

Пластические хирурги занесли Алле Пугачевой смертельную инфекцию: "Тихо загибалась"

Анджелина Джоли красиво изогнулась в море, показав свои мокрые прелести: "Афродита"

Леся Никитюк положила глаз на сына Потапа, а он и не против: "Взрослый уже"

Дана Балана засекли на белоснежной яхте с блондинкой на другом конце света: "Как Тина язык показывает"

Беда на Прикарпатье: дети поступают в больницы в тяжелом состоянии, реанимаций не хватает

Показать еще

«За даними Мінсоцполітики, фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах жовтня цього року становив 3729 грн. Але ця позиція Міністерства не була врахована – на 1 січня наступного року прожитковий мінімум становитиме лише 2027 грн та протягом року зросте лише до 2189 гривень», – зазначив Сергій Шахов.

Він закликав владу скорегувати показник прожиткового мінімуму до фактичного рівня.

«Наш край» закликає владу не підставляти бюджет усієї держави та терміново скорегувати показник прожиткового мінімуму до фактичного рівня. Уряд має підвищити його щонайменше на 1700 грн», – підсумував Сергій Шахов.

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправними дії Кабінету Міністрів України зі встановлення прожиткового мінімуму на 2019 рік без проведення науково-громадської експертизи сформованих набору продуктів харчування, продовольчих продуктів і послуг. Також суд визнав протиправними дії Уряду із розробки та схвалення проекту Закону України «Про Державний бюджет на 2019 рік» від 15.09.2019 №9000, його подання до Верховної Ради України із порушенням порядку встановлення розміру прожиткового мінімуму та інших соціальних стандартів і гарантій.