Шахтар відзначився неприємним «досягненням» в нинішньому розіграші Ліги чемпіонів

Вирішальний поєдинок групового раунду Ліги чемпіонів між Шахтарем і Ліоном, у якому донецькому клубу потрібна була тільки перемога для виходу в плей-офф, завершився внічию 1:1.

Пропущений на 65-й хвилині гол від Набіля Фекіра, який зрівняв рахунок і забезпечив французькій команді вихід в 1/8 фіналу турніру, став для Гірників 16-м на груповій стадії, що є новим клубним антирекордом.

На груповому етапі цьогорічного розіграшу Ліги чемпіонів Шахтар пропустив дев’ять голів від Манчестер Сіті, чотири від Гоффенгайма та три від Ліона.

Раніше найгірший показник Гірників за пропущеними м’ячами був зафіксований під час їхньої дебютного участі в груповому раунді Ліги чемпіонів в сезоні-2000/01 – лондонський Арсенал, римський Лаціо і празька Спарта 15 разів вразили ворота донецької команди. Тоді Шахтар також посів третє місце в квартеті, набравши шість очок, і відправився в Кубок УЄФА.

У нинішньому сезоні 16 голів на груповій стадії Ліги чемпіонів також пропустила чеська Вікторія, а найгіршою командою за цим показником стала сербська Црвена Звезда – 17 м’ячів.

Нагадаємо, що Шахтар не зміг обіграти Ліон у заключному матчі групового етапу Ліги чемпіонів і завершив виступи в турнірі. У вирішальному поєдинку, в якому донецький клуб для продовження виступу в турнірі влаштовувала тільки перемога, Гірники змогли відіграти тільки на нічию.

У середині першого тайму Шахтарю вдалося відкрити рахунок в матчі – гравці Ліона не змогли перервати пас Ісмаїлі в центр штрафного майданчика, де перебував Жуніор Мораєс, який без проблем вразив ворота французького клубу. Проте в другій половині зустрічі Гірникам довелося переважно захищатися від атак Ткачів, які в підсумку завершилися взяттям воріт. На 65-й хвилині Фекіру незважаючи на щільну опіку опонентів вдалося відправити м’яч у дев’ятку воріт донецької команди практично з лінії штрафного майданчика.

Таким чином, Шахтар після нічиєї 1:1 з Ліоном припиняє свої виступи в Лізі чемпіонів нинішнього сезону, але, посівши третє місце з шістьма очками, зіграє в Лізі Європи.

Нагадаємо, раніше УЄФА змінив час початку матчів в Лізі чемпіонів, починаючи з нинішнього сезону.

Як повідомляла Politeka, Європейський футбольний союз також створить новий турнір для європейський клубів. Його старт повинен відбутися в сезоні-2021/22.

Також Politeka писала про те, скільки отримає Шахтар за виступ в Лізі чемпіонів.