Невакцинованій дитині не можна ходити в садок

Заборона відвідувати дитячий садок невакцинованій дитині не є порушенням прав. Це остаточно вирішив Верховний Суд України 17 квітня 2019 року, повідомляє pravda.

прививки от кори

Позов матері, яка відстоювала право відводити до дошкільного навчального закладу свою дитину без обов’язкових щеплень (правець, дифтерія, кашлюк тощо), не задоволено.

Ця історія почалася у червні 2016 року, коли до суду звернулась мати, чиїй дитині не зробили обов’язкові щеплення, з вимогою не чинити перешкоду її дитині у здобутті дошкільної освіти.

Популярні новини зараз

Ані Лорак на відпочинку з Кіркоровим скинула одяг і здивувала розмірами бюста: "Ледве вмістила"

Екс-чоловіка Наташі Корольової Ніколаєва підкосила амнезія, не впізнає: "Алла Пугачова?"

Щасливі Каменських і Потап оголосили про довгоочікуване поповнення, таємницю розкрито: "Солоденькі"

На рахунки Приватбанку українцям нарахують нову компенсацію, кого торкнеться: "П'ять тисяч гривень отримають..."

Показати ще

Спочатку позов жінки було задоволено рішенням Славутського міськрайонного суду Хмельницької області.

Проте, у 2017 році дошкільно-навчальний заклад подав апеляційну скаргу, яку було задоволено.

Рішення суду першої інстанції скасовано та ухвалено нове рішення, яким у задоволенні позову відмовлено.

Позиція Верховного Суду така:

Верховний Cуд 2019 року вирішив, що індивідуальний інтерес людини (відмова від щеплення) не можна ставити вище за загальний інтерес суспільства – не хворіти інфекційними хворобами.

вакцина, прививка, младенец

У постанові сказано, що завданням держави є забезпечення дотримання оптимального балансу між реалізацією права дитини на дошкільне навчання та інтересами інших дітей.

Ідентичну справу вже розглядав Європейський суд з прав людини у 2012 році.

Нагадаємо, що верховний суд виніс рішення про законність призначення Андрія Богдана на посаду глави Адміністрації президента.

Про це йдеться у прес-релізі суду в Facebook.

Україна не змогла позбутися від Гройсмана, в Раді скандальний демарш

«Оскільки позивач не є учасником (суб’єктом) правовідносин за призначенням А. Богдана главою Адміністрації президента України, то такий указ не породжує для позивача права на захист, тобто право на звернення з цим позовом»,- йдеться в повідомленні.

Більш того, згідно з рішенням суду, відкриття провадження за цим фактом не буде.

«Згідно з п.1 ч. 1 ст. 170 Кодексу про адміністративне судочинство України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства», – підкреслюється в повідомленні.