Скандальний «мовний закон Колесніченка-Ківалова» визнаний Конституційним судом неконституційним

Про це повідомляється і на сайті КСУ. «На пленарному засіданні Великої палати Конституційного суду було прийнято рішення КСУ №2-р / 2018 з справі за конституційним поданням 57 народних депутатів про відповідність Конституції (конституційності) закону про основи державної мовної політики», — йдеться в повідомленні суду.

Языковой закон: Украина не «купилась» на венгерскую провокацию

Поки правда там не уточнили, яке рішення прийняли, на сайті поки немає тексту самого рішення. Журналістам одного з українських видань пояснили, що текст рішення незабаром опублікують, зараз в нього вноснят технічні правки.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла скандальний закон про основи державної мовної політики, який значно розширив права російської мови в Україні ще в 2012 році. Ініціаторами законопроекту тоді виступили Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов (на той момент депутати від Партії регіонів), тому документ назвали «законом Колесніченка-Ківалова».

Відразу після прийняття мовного закону в Києві зібрався мітинг на захист української мови, який згодом стали називати «Мовна майданом».

Популярные статьи сейчас

Праздничный Киркоров затискал в объятиях Полякову и Ротару, неожиданно унизив Пугачеву: "Пусть ее Галкин поздравляет"

Заспанный Виктор Павлик нелепо поздравил украинок с 8 марта, кадры конфуза: "Тебе Алик написал?"

Трагическая гибель известного олигарха, появилась реакция президента и подробности: "Большая потеря..."

Горбунов неуклюже растопырил ноги перед 4-летним сыном, ребенок аж отвернулся: Осадчая поразила кадром

Украинцы раскрыли, кто прячется в костюме Дракона на шоу "Маска", показательное видео: "100%..."

Показать еще

Користувачі соцмережі радіють цьому рішенню КС:

«Мова для нації, як коріння для дерева: знищ коріння і дерево засохне, знищ мову — нація загине. Давайте берегти свою рідну, українську!», — коментує Тетяна Воляник.

«Мова окупанта це неповага до себе», — погоджується Олекса Воля.

Нагадаємо, народний депутат Сергій Ківалов є членом комітету Верховної Ради України з питань правової політики і правосуддя. Ківалов безпосередньо впливав на судову систему із травня 2001 року по березень 2004 року, коли він очолював Вищу раду юстиції. Саме з цієї посади він пересів у крісло голови Центрвиборчкому, звідки був вигнаний в ході Помаранчевої революції.

В першу свою депутатську каденцію Ківалов був рядовим членом комітету з питань правової політики, в другу — очолював в ньому підкомітет, а в наступні три — був головою комітету з питань правосуддя і потім з питань верховенства права та правосуддя.

Джерело: Politeka