Скандальний «мовний закон Колесніченка-Ківалова» визнаний Конституційним судом неконституційним

Про це повідомляється і на сайті КСУ. «На пленарному засіданні Великої палати Конституційного суду було прийнято рішення КСУ №2-р / 2018 з справі за конституційним поданням 57 народних депутатів про відповідність Конституції (конституційності) закону про основи державної мовної політики», — йдеться в повідомленні суду.

Языковой закон: Украина не «купилась» на венгерскую провокацию

Поки правда там не уточнили, яке рішення прийняли, на сайті поки немає тексту самого рішення. Журналістам одного з українських видань пояснили, що текст рішення незабаром опублікують, зараз в нього вноснят технічні правки.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла скандальний закон про основи державної мовної політики, який значно розширив права російської мови в Україні ще в 2012 році. Ініціаторами законопроекту тоді виступили Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов (на той момент депутати від Партії регіонів), тому документ назвали «законом Колесніченка-Ківалова».

Відразу після прийняття мовного закону в Києві зібрався мітинг на захист української мови, який згодом стали називати «Мовна майданом».

Популярные статьи сейчас

Подросшая дочь Пугачевой и Галкина произвела фурор в Сети одним кадром: «Копия мамочка, такая же…»

Не стало знаменитого советского актера, фильмы с которым обожали: "Всегда будем помнить"

Ксения Мишина после слухов о расставании объявила о разоблачении Эллерта: "Оказывается, он..."

Радоница в 2021 году: что категорически запрещено делать в Поминальные дни

Никитюк вслед за Лорак и Поляковой сделала свое заявление о "домогательствах" Меладзе: "Хотелось бы, конечно..."

Показать еще

Користувачі соцмережі радіють цьому рішенню КС:

«Мова для нації, як коріння для дерева: знищ коріння і дерево засохне, знищ мову — нація загине. Давайте берегти свою рідну, українську!», — коментує Тетяна Воляник.

«Мова окупанта це неповага до себе», — погоджується Олекса Воля.

Нагадаємо, народний депутат Сергій Ківалов є членом комітету Верховної Ради України з питань правової політики і правосуддя. Ківалов безпосередньо впливав на судову систему із травня 2001 року по березень 2004 року, коли він очолював Вищу раду юстиції. Саме з цієї посади він пересів у крісло голови Центрвиборчкому, звідки був вигнаний в ході Помаранчевої революції.

В першу свою депутатську каденцію Ківалов був рядовим членом комітету з питань правової політики, в другу — очолював в ньому підкомітет, а в наступні три — був головою комітету з питань правосуддя і потім з питань верховенства права та правосуддя.

Джерело: Politeka