Стали відомі всі команди, які зіграють в плей-офф Ліги чемпіонів сезону-2018/2019

У середу, 12 грудня, відбулися заключні матчі групового етапу Ліги чемпіонів, за підсумками яких визначилися всі учасники 1/8 фіналу турніру.

Єдиний представник України на цій стадії змагань Шахтар не зміг подолати групову стадію і залишає турнір. У вирішальному поєдинку донецький клуб зіграв внічию 1:1 з французьким Ліоном, що дозволило йому посісти лише третю сходинку в квартеті. Тепер Гірники зіграють у Лізі Європи.

Варто зазначити, що в матчі Шахтар – Ліон визначався останній учасник плей-офф Ліги чемпіонів, оскільки інші 15 команд, зокрема, всі ті, хто грав у середу, забезпечили собі місце в 1/8 фіналу раніше.

Група Е

Аякс – Баварія 3:3

Голи: Тадіч 61, 82 пен., Зюле 90+5 авт. – Левандовскі 13, 87 пен., Коман 90

Бенфіка – АЕК 1:0

Гол: Грімальдо 88

У групі Е Баварія і Аякс в очному протистоянні повинні були розіграти перше і друге місце, однак суперрезультативна нічия залишила в силі початкові позиції: мюнхенці – перші, амстердамці – другі. Бенфіка посіла третє місце і зіграє в Лізі Європи. У заключному турі лісабонський клуб мінімально обіграв грецький АЕК, який не зміг взяти в групі жодного очка.

Група F

Шахтар – Ліон 1:1

Голи: Мораєс 22 – Фекір 65

Манчестер Сіті – Гоффенгайм 2:1

Голи: Сане 45+1, 61 – Крамаріч 16, пен.

Переможець групи F, у якій виступав Шахтар, був відомий ще до завершальних матчів – Манчестер Сіті забезпечив собі перше місце заздалегідь. Другу путівку в плей-офф розіграли між собою Шахтар і Ліон. Завдяки виїзній нічиїй 1:1 французький клуб втримав другий рядок у квартеті і тепер зіграє в плей-офф Ліги чемпіонів.

Група G

Реал – ЦСКА 0:3

Голи: Чалов 37, Щенніков 43, Сігурдссон 73

Вікторія – Рома 2:1

Голи: Коваржик 62, Хорі 72 – Ундер 67

Лідери квартету G, не маючи жодної турнірної мотивації, програли командам, які борються за місце в Лізі Європи: Реал на своєму полі був сенсаційно розгромлений ЦСКА, а Рома поступилася Вікторії. Чеська команда завдяки перевазі в особистих зустрічах (2:2, 2:1) потрапила в Лігу Європи, а російський клуб вилетів з єврокубків.

Група H

Янг Бойз – Ювентус 2:1

Голи: Оаро 30 пен., 68 – Дібала 80

Валенсія – Манчестер Юнайтед 2:1

Голи: Солер 17, Джонс 47 авт. – Рашфорд 87

Із групи H в плей-офф Ліги чемпіонів вийшли Ювентус і Манчестер Юнайтед, які синхронно програли свої заключні матчі. Валенсія, посівши третє місце, відправляється в Лігу Європи.

Таким чином, в 1/8 фіналу Ліги чемпіонів зіграють Боруссія Дортмнуд, Барселона, ПСЖ, Порту, Баварія, Манчестер Сіті, Реал, Ювентус – посіли перші місця в групах і будуть сіяними під час жеребкування; Манчестер Юнайтед, Рома, Ліон, Аякс, Шальке, Ліверпуль, Тоттенгем, Атлетіко – стали другими у своїх групах і будуть несіяними при жеребкуванні.

До Ліги Європи, посівши треті місця в групах, відправляться Брюгге, Інтер, Наполі, Галатасарай, Бенфіка, Шахтар, Вікторія і Валенсія.

Жеребкування 1/8 фіналу Ліги чемпіонів відбудеться в понеділок, 17 грудня. Клуби, які грали в одній групі або представляють одну національну асоціацію, будуть розведені по різних парах.

Нагадаємо, раніше УЄФА змінив час початку матчів в Лізі чемпіонів, починаючи з нинішнього сезону.

Як повідомляла Politeka, Європейський футбольний союз також створить новий турнір для європейський клубів. Його старт повинен відбутися в сезоні-2021/22.

Також Politeka писала про те, скільки отримає Шахтар за виступ в Лізі чемпіонів.