Коли лікарські препарати не працюють або не дають правильного ефекту, переконайтесь, чи правильно ви їх приймаєте
Існує п’ять найпоширеніших помилок, які здійснюють пацієнтів при прийомі ліків:
Не правильно запивають
- Кава (діюча речовина швидко розщеплюється).
- Солодкі газовані напої (діюча речовина швидко розщеплюється).
- Чай (уповільнює всмоктування в кров компонентів ліки).
- Молоко та молочні напої (послаблюють дію антибіотиків).
- Сік грейпфрута (порушує метаболізм ліків; на сьогодні відомо 85 видів препаратів не сумісних з ґрейпфрутовим соком). Учитель набросился на ребенка из-за внешнего вида: Ты приемная, не рыдай
Якщо інструкція до призначеного препарату не передбачає ніяких особливих порад по його прийому, запивати таблетку/капсулу краще звичайною водою кімнатної температури.
Прийом їжі
Лікування багатьма видами препаратів передбачає їх прийом строго під час їжі. В даному випадку, експерти радять звернути увагу на склад меню, так як, наприклад, їжа, багата клітковиною може «вичистити» частина корисних лікарських ферментів з організму.
Необхідно пам’ятати, що дуже часто під час лікування пацієнтам необхідно дотримуватися особливої дієти, тому приступаючи до терапії, уважно вивчіть інструкцію на предмет наявності порад щодо харчування.
Графік прийому
Багато типів ліків, серед яких і антибіотики, вимагають дотримання чіткого графіка прима. Препарат, прийнятий не вчасно, може вплинути на концентрацію діючої речовини в організмі, а його зниження майже стовідсотково зведе терапевтичний ефект на «ні».
Розсіяним і літнім людям, щоб уникнути пропусків у графіку прийому медикаментів, варто обзавестися спеціальним фармацевтичним органайзером.
Коктейль з препаратів
Навіть якщо інструкція до препарату не передбачає обмежень його прима з іншими ліками, і ваш лікар не залишив додаткових радий щодо спільного прийому декількох медикаментів відразу, експерти рекомендують робити перерви мінімум на 10 хвилин при необхідності лікування багатьма засобами одночасно.
Відмова від завершення лікування
Кожен препарат необхідно приймати так довго, як призначив лікар або як зазначено в інструкції. Адже будь-яке лікування недуги полягає не тільки в зменшенні вияви неприємних симптомів, але і в повному позбавленні від його першопричини.
Нагадаємо, в українських аптеках продаються ліки-вбивці
Як повідомляла Politeka, це небезпечно для життя: які ліки не можна змішувати
Також Politeka писала, що ліки з аптечки кожного українця виявилися смертельно небезпечними