Вченим вдалося з’ясувати, що електрична стимуляція певних областей мозку здатна підняти настрій у тих людей, які вже давно страждають від депресії

Техніка, при якій відбувається пряма електрична стимуляція області мозку, що знаходиться прямо над очима, здатна за одну мить позбавити людину від депресивного стану. Такі дані наводить Current Biology, вказуючи дані досліджень групи вчених.

Так, повідомляється, що фахівці займалися проведенням експерименту, участь в якому взяли відразу 25 пацієнтів, які страждали від епілепсії. Всі учасники дослідження очікували операції в госпіталі. До їх мозку підключили дроти з метою виявити джерело нападів.

Після цього лікарі зайнялися стимуляцією за допомогою електронних імпульсів, спрямованих відразу в кілька областей. В результаті було виявлено, що при впливі на латеральну орбітофронтальную кору кілька пацієнтів заявили про поліпшення настрою. Однак після того, як процес стимуляції був завершений, стан пацієнтів повернулося до колишнього.

Популярные статьи сейчас

Заросший Галкин показал детали интерьера замка, в котором живет с Пугачевой: "Мальдивам и не снилось"

"Холостяк" Добрынин впервые показал дом на берегу океана, в котором живет с сыном и Квитковой: "Почти в джунглях"

Жизнь знаменитого актера оборвалась в ДТП, травмы оказались слишком тяжелыми: подробности

Мужа известной украинской певицы подозревают в серьезном преступлении: "Грозит до 12 лет тюрьмы"

"Что нам делать, помогите!": женщину затащило под лед на крещенских купаниях, кадры трагедии

Показать еще

На даний момент дослідники займаються з’ясуванням того, яким саме чином можливо буде продовжити отриманий в результаті стимуляції ефект. Також вчені мають намір з’ясувати як використовувати відкриття для лікування пацієнтів з депресією без введення електродів в мозок.

Відзначимо, що найбільш високий показник виникнення депресії був у тих учасників, чиє харчування більше відповідало західній дієті з високим вмістом червоного м’яса.

Нагадаємо, раніше ми також повідомляли про ще один метод боротьби з депресією. Справа в тому, що вченим із США вдалося знайти простий засіб боротьби з депресією.

Фахівці встановили, що вживання в їжу свіжих фруктів, овочів і цільнозернових продуктів знижує ризик психічного розладу. Вони прийшли до такого висновку після проведення шестирічного експерименту зі спостереження за людьми похилого віку.

Учасники були розділені на три основні групи за рівнем відповідності їх харчування дієті, яка допомагає припинити гіпертонію, середземноморській дієті і західній.

Як показали результати спостереження, ризик виникнення депресії був нижче у представників групи, що харчувалися переважно продуктами, що входять в раціон першої дієти. При цьому найвищий показник виникнення депресії був у тих учасників, чиє харчування більше відповідало західній дієті з високим вмістом червоного м’яса.

За словами дослідників, їх робота не доводить, що дієта DASH веде до зниження ризику психічного розладу, а лише демонструє певний взаємозв’язок.

Нагадаємо, як уникнути депресії: дієві поради.

Як повідомляла Politeka, про депресію у жінок і чоловіків.

Також Politeka писала, чим відрізняються втома, астенія та депресія.