27 червня на майданчику «Української енергетичної біржі» (УЕБ) пройшов перший аукціон з продажу електричної енергії для населення. Продано більше 4 млн мВт*годин доступної електроенергії виробництва державних НАЕК «Енергоатом» та АО «Укргідроенерго». Тарифи для населення не змінилися.

Про це йдеться на веб-сайті біржі, повідомляє новинний портал Українські новини.

На торгах було реалізовано 138 тис. мВт*год електроенергії «Укргідроенерго»673,76 грн/МВт*год та 4,14 млн мВт*год атомної електроенергії за 566,7 грн/МВт*год. Загальна вартість ресурсу склала понад 2,4 млрд гривень.

Також були проведені торги щодо закупівлі електроенергії для потреб операторів систем розподілу та оператора системи передачі (функція покладена на НЕК «Укренерго»). На них було реалізовано 828,8 тис. мВт*год атомної електроенергії за 566,7 МВт*год.

За словами генерального директора КЕБ Олександра Коваленко, в торгах взяли участь всі 30 операторів системи розподілу, оператор системи передачі та ДП «Гарантований покупець». «Перші електронні торги необхідні для забезпечення населення доступною електроенергією та закупівлі технологічної електроенергії для ОСР та ОСП відбулися. Де-факто перший сегмент ринку – вже запрацював», – резюмував Коваленко.

Популярные статьи сейчас

Весна покажет украинцам характер, погода готовит новый разворот: к чему готовиться

Хуже, чем в Китае: число жертв коронавируса бьет рекорды, Минздрав раскрыл реальные цифры

Курс валют взял выходной, доллар и евро готовят новую атаку: что ждет украинцев

Смерть потрясла семью Софии Ротару, скорбит вся страна: «Сегодня утром…»

Показать еще

З 1 липня на УЕБ щодня проводимуться торги електроенергією державних виробників «Центренерго», «Укргідроенерго» та «Енергоатом» на ринку двосторонніх договорів для всіх бажаючих споживачів. Наступні торги за PSO відбутися 21, 22, 23 серпня.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України поклав публічні спецобязательства (PSO, Public Service Obligation) з постачання електроенергії для потреб населення з 1 липня 2019 року до 31 грудня 2020 року на державні компанії НАЕК «Енергоатом», АТ «Укргідроенерго» та оператора системи передачі «Укренерго».

Нагадаємо, новий ринок електричної енергії, який буде функціонувати у відповідності зі стандартами Європейського Союзу (ЄС), повинен бути введений 1 липня 2019 року, відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії».