Дарина Білодід посіла перше місце в рейтингу найсильніших спортсменок світу в категорії до 48 кг.

Про цю інформацію стало відомо з рейтингу, опублікованого Міжнародною федерацією дзюдо.

Дарина Білодід обійшла найближчу конкурентку з Монголії на 17 очок. Прес-служба Федерації дзюдо України привітала чемпіонку в Фейсбуці.

“Міжнародна федерація дзюдо оновила світовий рейтинг. У ваговій категорії до 48 кг Дарина Білодід очолила список найсильніших спортсменок планети, маючи перевагу в 17 очок над Уранцецег Мунхбат з Монголії. Вітаємо спортсменку і її тренерів з гідним завершенням року і бажаємо нових яскравих перемог!” – йдеться в привітанні.

дарья белодед

Раніше, 20 вересня Українська дзюдоїстка Дарина Білодід завоювала золоту медаль на чемпіонаті світу в Баку. Упевнена перемога принесла українці світову популярність.

Для українки це був другий чемпіонат світу за кар’єру, але в минулий раз перемоги домогтися їй так і не вдалося. Будучи чемпіонкою Європи, Дарина програла свій перший світовий чемпіонат в третьому раунді.

Цього року травма ноги не дозволила їй потрапити на європейський чемпіонат. Але на світовому першості Дарина Білодід взяла тріумфальний реванш, перемігши Отгонцецег Галбадрах з Казахстану, яка в минулому році вибила її з чемпіонату.

У фінальній сутичці українка зійшлася з японкою Фаной Танаке. Третя хвилина раунду виявилася вирішальною – Дарина повалила суперницю на спину і виграла іппон.

У віці 17 років Дарина стала наймолодшою ​​чемпіонкою світу з дзюдо в категорії до 48 кг. Після перемоги спортсменку засипали пропозиціями про фотосесії, а деякі країни, зокрема Грузія, Азербайджан і ОАЕ, пропонували своє громадянство ще й з доплатою.

Дарину пропозиції обрадували, але все ж вона відмовилася. Хоч і з гіркотою в словах.

«Я дуже люблю свою країну, я патріотка. Хоча, звичайно, у нас є проблеми фінансові. У нас немає хороших олімпійських баз, у нас дуже погані умови. Але мені все одно дуже приємно, коли я стою на п’єдесталі, і грає гімн саме моєї країни. Для мене це дуже важливо”.

Нагадаємо, український спортсмен встановив новий світовий рекорд.

Як повідомляла Politeka, збірна України поповнює золотий запас на Кубку Європи.