Українська паралімпійська збірна в перший день змагань виграла три медалі та очолила турнірну таблицю.

Першу медаль Пекіна-2022 виграв Тарас Радь (спортсмен з ураженням опорно-рухового апарату), він став віцечемпіоном у спринті.

Друге "срібло" для України виграла Людмила Ляшенко (спортсменка з ураженням опорно-рухового апарату), яка теж фінішувала другою в спринті (клас стоячи).

Окрім того, ще дві українки опинилися у топ-6: Юлія Батенкова-Бауман фінішувала четвертою, а Ірина Буй - шостою.

Перше "золото" України здобув 33-річний Григорій Вовчинський (спортсмен з ураженням опорно-рухового апарату) у спринті в класі стоячи. Українець випередив найближчого суперника на 46 секунд.

Зазначимо, увечері 4 березня на церемонії відкриття Ігор Україні приділили чимало уваги через повномасштабне вторгнення РФ. Організатори змагань підсвітили арену у синьо-жовтий колір.

На Паралімпіаді-2022 Україна виступатиме лише у двох видах спорту - лижних перегонах та біатлоні.

Як відомо, цьогоріч спортсменів з Росії та Білорусі відсторонили від участі в Паралімпіаді-2022. Таке рішення Міжнародний паралімпійський комітет прийняв за день перед стартом Паралімпіади-2022 у зв'язку з масовими зверненнями від представників інших країн, які погрожували знятися зі змагань.

ОНОВЛЕНО. На момент 13.00 за київським часом українські паралімпійці вибороли вже сім медалей.

"золото": Григорій Вовчинський (спринт, стоячи, чоловіки), Оксана Шишкова (спринт, порушення зору, жінки), Віталій Лук'яненко (спринт, порушення зору, чоловіки)

"срібло": Тарас Радь (спринт, сидячи, чоловіки), Людмила Ляшенко (спринт, стоячи, жінки), Олександр Казік (спринт, порушення зору, чоловіки)

"бронза": Дмитро Суярко (спринт, порушення зору, чоловіки)

Нагадаємо, Зеленський жорстко вилаяв НАТО за слабкість: "Нові удари і жертви неминучі"

Як повідомляла Politeka, Козловський підбадьорив українців у важкий час, фото: "Ми з вами сьогодні..."

Також Politeka писала, що Джамала вразила підтримкою України на міжнародному рівні: "Фронт дуже важливий..."