Лікар радить вживати ці продукти тим, у кого проблеми зі шлунком

Всупереч розхожій думці, що цитрусові протипоказані при підвищеній кислотності, лікарі кажуть, що регулярне їх вживання здатне налагодити травлення і роботу органів шлунково-кишкового тракту.

Більше половини українців в тій чи іншій мірі страждають розладами травлення, або ж час від часу відчувають проблеми зі шлунком, стверджують лікарі. У більшості випадків причиною тому є неправильне харчування, нерегулярний прийом їжі і шкідливі звички, не кращим чином на роботі шлунково-кишкового тракту також позначається екологія і щоденні стреси.

«Якщо проблеми стали регулярними, а болю — частими, варто, не відкладаючи, звернутися до фахівця. Будь-яку проблему легше запобігти або ліквідувати на початковій стадії, ніж потім проходити лікування цілими курсами і отримати цілий ряд заборон і показань. Але, перш за все, треба серйозно переглянути своє меню.

Починати день краще з каш, які не тільки надовго насичують, але і обволікають стінки шлунка. Дуже корисні молочні продукти, — вони стимулюють травлення і перистальтику. Дуже корисний найпростіший сир — він допомагає побороти нетравлення, покращує роботу кишечника, містить ферменти і бактерії, що сприяють перетравленню їжі », — повідомила лікар Вікторія Савицька.

Крім того, особливо в зимовий період фахівець радить якомога частіше включати в свій раціон цитрусові.

Савицька спростувала міф про те, що цитрусові підсилюють кислотність і порушують процеси травлення: «Вживання цитрусових фруктів — грейпфрутів, апельсинів, лимонів, мандаринів — позитивно впливає на шлунково-кишкову систему. Ці фрукти також допомагають вимивати з травного тракту шкідливі токсини, стимулюють перистальтику і навіть сприяють кращому засвоєнню корисних речовин і вітамінів».

При регулярних проблеми зі стільцем лікар рекомендує щодня пити чай з додаванням ложечки натертого імбиру. Можна також додавати свежеприготовленную пасту (натерту або збиту) з імбиру в традиційні страви. У цьому корені міститься величезна кількість антиоксидантів і ефірних масел, які сприяє абсорбції і засвоєнню корисних поживних речовин і покращують травлення.

Нагадаємо, про бурчання в животі: причини і як з цим боротися

Як повідомляла Politeka, можна оздоровити легені: найкорисніші продукти

Також Politeka писала, що є сім продуктів, які розріджують кров